DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tieslietu padome aicina Augstāko tiesu izvērtēt tiesvedību ilgumu ietekmējošos faktorus

Tieslietu padome aicina Augstāko tiesu izveidot darba grupu, kas izvērtētu civillietu, krimināllietu un administratīvo lietu tiesvedību ilgumu ietekmējošos faktorus Latvijas tiesās.

Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs norāda: “Kaut arī Latvijā tiesu lietu izskatīšanas termiņi kopumā ir ātrāki nekā vidēji Eiropas Savienībā, ir atsevišķi tiesu procesi, kas ilgst nesamērīgi ilgi. Jautājums, kā samazināt šo atsevišķo lietu ilgos termiņus, Tieslietu padomē aktualizēts jau arī iepriekš, bet šoreiz Tieslietu padomes locekļi vienbalsīgi vienojās par aktīvu rīcību.”

Darba grupā, kuras darbu vadīs Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa, kā ekspertus pieaicinās gan Augstākās tiesas senatorus, gan citus atbildīgo institūciju pārstāvjus.

Darba grupa aicināta, izmantojot Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūrā noteiktos lietu izskatīšanas kritērijus, analizēt tiesvedību procesu norisi un apkopot ilgo tiesvedību iemeslus. Apkopojumu par identificētajiem tiesvedību ilgumu ietekmējošajiem faktoriem un izpētes gaitā izdarītos secinājumus darba grupa aicināta iesniegt Tieslietu padomei līdz 1.oktobrim.

Ieceļ amatos tiesu namu priekšsēdētājus un tiesas priekšsēdētāja vietnieku

Par Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu nama priekšsēdētāju turpmākajiem pieciem gadiem Tieslietu padome iecēla tiesnesi Guntaru Ploriņu, bet par Rēzeknes tiesu nama priekšsēdētāju Staņislavu Linkeviču.

Abi Administratīvās rajona tiesas tiesu namu priekšsēdētāji ir ar pieredzi tiesnešu darbā un ir tiesu namu priekšsēdētāji kopš to izveidošanas.

Tieslietu padome amatā iecēla arī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja vietnieci – turpmākos piecus gadus darbu šajā amatā turpinās tiesnese Doloresa Bambere.

Tieslietu padome neatbalstīja Tieslietu ministrijas priekšlikumu par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša pienākumu pildīšanas uzdošanu tiesneša pagaidu prombūtnes laikā Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnesei Žannai Gaigalei-Prudņikovai.

Darbam maksātnespējas administratoru eksaminācijas komisijā ieceļ Uldi Apsīti

Par rajona (pilsētas) tiesas tiesnešu pārstāvi darbam maksātnespējas administratoru eksaminācijas komisijā Tieslietu padome noteica Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi Uldi Apsīti.

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma 16.1 pantu personas, kuras vēlas ieņemt administratora amatu, pārbauda tieslietu ministra iecelta eksaminācijas komisija. Tās sastāvā ir arī Tieslietu padomes noteikts rajona (pilsētas) tiesas tiesnesis.

Līdzšinējā tiesneša amata kandidātu atlases kārtība būs spēkā līdz aprīlim

Uzklausot Tieslietu padomes izveidotās darba grupas informāciju par Rajona (pilsētas) tiesas un apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlases jaunās kārtības izstrādi, Tieslietu padome pagarināja esošās kandidātu atlases kārtības darbību līdz 1.aprīlim.

Darba grupa informēja, ka jau ir izstrādāta tiesneša amata kandidātam nepieciešamo kompetenču sadaļa, taču vēl jāvienojas par kandidātu apmācību modeli, vērtēšanas komisijas sastāvu, personālatlases resursiem un citiem jautājumiem.    

Latvijas tiesnešu konference notiks 15.maijā

Šīgada Latvijas tiesnešu klātienes konference tiks sasaukta 15.maijā, vienojās Tieslietu padome. Tiesnešu konference notiks Rīgā.

Par darba kārtību Tieslietu padome lems nākamajās padomes sēdēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU