DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Daiga Rezevska pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Eiropas Savienības Vispārējo tiesu

FOTO: ES Vispārējās tiesas tiesneses I. Reines birojs

Laikā no 27. līdz 31. janvārim Satversmes tiesas tiesnese Daiga Rezevska apmeklēja Eiropas Savienības Vispārējo tiesu (turpmāk – ESVT) Luksemburgā. Viņa tikās ar ESVT tiesnesi Ingu Reini un juridiskajiem darbiniekiem Māri Kurečko, Selinu Remī (Celin Remy) un Dejanu Rosanovu (Deyan Roussanov).

Vizītes laikā tiesnese guva ieskatu ESVT ikdienas darba organizācijā, kā arī lietu sagatavošanas un izskatīšanas procesā. Tiesnese Daiga Rezevska ar tiesnesi Ingu Reini un viņas biroja darbiniekiem apsprieda vairākus aktuālus tiesību jautājumus, tostarp līdzšinējo ESVT praksi lietās, kas skar Eiropas Savienības (turpmāk – ES) civildienestu, konkurences tiesības, intelektuālo īpašumu un publiskos iepirkumus.

Vizītes ietvaros tiesnese klātienē apmeklēja četras ESVT sēdes. Lieta T-608/18 skāra ES civildienesta darbinieku tiesību jautājumus, lietā T-414/17 skatīja banku tiesības un kreditēšanas regulējumu ES, lieta T-254/17 bija par ES konkurences tiesībām, savukārt lietā T-717/18 tika lemts jautājums par preču zīmēm.

Iegūtā pieredze ļāva tiesnesei uzzināt vairāk par to, kā ESVT lūkojas uz dažādiem tiesību jautājumiem no Eiropas Savienības tiesību perspektīvas.

Pieredzes apmaiņas vizīti organizēja Satversmes tiesa sadarbībā ar ESVT tiesneses Ingas Reines biroju. Sadarbība aizsākusies pagājušā gada novembrī, kad ESVT pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja arī Satversmes tiesas juristi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU