DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. janvārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

K. Ģirģens: progresa trūkums e-veselības sistēmas izveidē var novest pie zaudēta finansējuma

“Nacionālā veselības dienesta sniegtā informācija liecina, ka e-veselības sistēmas attīstībā kopš aizvadītā gada oktobra vēl aizvien nav vērojams būtisks progress, kas rada bažas par risku zaudēt tam paredzēto finansējumu,” otrdien, 28.janvārī, pēc Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdes norādīja komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens.

No Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem tālākai e-veselības attīstībai pašlaik rezervēti 8,5 miljoni eiro. Tomēr, ņemot vērā progresa neesamību, kapacitātes trūkumu un neskaidrības, kas saistītas ar rīcības plānu, kā arī sadarbības trūkumu no Veselības ministrijas puses, pastāv bažas par projekta iekļaušanos termiņos, norādīja Finanšu ministrijas pārstāve. Tāpat sēdē uzsvērts - ja Veselības ministrijas piedāvājums finansējuma izmantošanai nepārliecinās, to varētu pārvirzīt citiem projektiem, lai Latvija attiecīgos līdzekļus nezaudētu pavisam.

Uzklausot klātesošo viedokļus, komisijas deputāti pauda bažas par e-veselības projekta nākotni un to, vai paredzētais finansējums tiks izlietots lietderīgi. Komisija lēma nosūtīt Ministru kabinetam vēstuli, aicinot pievērst īpašu uzmanību tam, ka ar e-veselības sistēmas izstrādi un darbību saistītās problēmas rada risku zaudēt tai paredzēto finansējumu.

Komisijas deputāti sēdē uzklausīja Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta ziņojumu par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas (e-veselības) progresu. Diskusijā piedalījās arī Finanšu ministrijas, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Valsts kontroles, kā arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvji.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU