DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. janvārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Iznāk Ventspils jubilejas gada 700 +30 tūrisma brošūra

Gada sākums Ventspilī iezīmējas īpašs – šogad svinam savas pilsētas 730 pastāvēšanas gada dienu. Lai iepazītu aizvadītā gada jaunums, viesiem tiek piedāvāta koša un interesantiem faktiem bagāta tēla brošūra un karte “Ventspils – ģimenei un atpūtai draudzīga pilsēta”. Jaunie tūrisma izdevumi būs pieejami Ventspils Tūrisma informācijas centrā un lielākajos tūrisma objektos.

2020. gada tēla brošūrā “Ventspils – ģimenei un atpūtai draudzīga pilsēta” ietverta plaša un uzskatāma informācija par atpūtas, pasākumu, ēdināšanas un nakšņošanas  iespējām Ventspils pilsētā.

Vesels izdevuma atvērums veltīts pilsētas gada notikumam - koncertzālei “Latvija”. Koši un krāsaini apmeklējamās aktivitātes sadalītas pa kategorijām: Dzīvā vēsture iepazīstina ar pilsētas kultūrvēsturiskajam būvēm un apskates vietām – Livonijas ordeņa pili, Piejūras brīvdabas muzeju, Amatu māju, Ostgalu, vecpilsētu un Ventspils tirgu. Ģimenei un mazuļiem draudzīgais izdevuma atvērums attēlo vietas, kurās noteikti doties ar bērniem – iknedēļas svētdienu pasākumi Bērnu pilsētiņās, Jūrmalas parka Džungļu takas apmeklējums un gotiņu apskate, pozitīvas sajūtas radīs ik vienai ģimenei.

Savukārt, sadaļa Aktīvā atpūta aicina apmeklēt gan Piedzīvojuma parku, gan arī citus Olimpiskā centra “Ventspils” sporta kompleksus - Ledus halli, skeitparku, volejbola laukumus, BMX trasi, veikparku u.c. vietas. Labsajūtas un veselības nodaļa aicina baudīt baseinu, Ūdens piedzīvojumu parka un SPA kompleksa piedāvājumus visa gada garumā, bet vasaras sezonā veldzēties Pludmales akvaparkā.

Dabas tūrisms atklāj pilsētas zaļās teritorijas, kurās smelties spēku – pastaigas pa pilsētas parkiem, gar ziedu skulptūrām un strūklakām, Zilā karoga pludmali, Dienvidu mola promenādi, Staldzenes stāvkrastu un Būšnieka ezera dabas taku vienaldzīgu neatstās nevienu.

Radošās industrijas iespējams pieredzēt Ventspils Digitālo centrā, gan Zinātnes un tehnoloģiju muzejā “Kurzemes democentrs”, bet tiem, kuri interesējas par kosmosu un tā izpēti, ir laipni aicināti uz Ventspils augstskolas zinātnisko institūtu Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē, kā arī Ventspils Jaunrades nama planetārijā un observatorijā. Savukārt, Kultūras un izklaides sadaļa iepazīstina ar kultūras norises vietām un bibliotēkām pilsētā. Šeit arī iespējams uzzināt, kādos īpašos veidos apskatīt pilsētu, dodoties izbraucienos ar “Mazbānīti”, tūristu vilcieniņu “Ventspils Train” un ekskursiju kuģīti “Hercogs Jēkabs”.

Brošūras tirāža sasniedz teju 22 000 eksemplāru un tā šogad izdota latviešu, krievu, lietuviešu, angļu, vācu un zviedru valodās. Atšķirībā no brošūras - tūrisma kartēs informācija izvietota ceļotājiem ērtākā formātā, tulkota lietuviešu, krievu, angļu un vācu valodās, ar 30 000 eksemplāru tirāžu.

Informatīvie materiāli tiek izplatīti starptautiskajās tūrisma izstādēs, pasākumos, pieejami Ventspils pilsētas domes TIC un dažādos pilsētas objektos: Jaunrades namā, Livonijas ordeņa pilī, lidostā, Ūdens piedzīvojumu parkā, Ventspils Galvenajā un Pārventas bibliotēkā, Piedzīvojumu parkā, Teātra namā “Jūras vārti” un citur. Izdevumu izplatīšanu veic arī tūrisma uzņēmēji un Latvijas, Lietuvas tūrisma informācijas punkti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU