DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. janvārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts izsniegtos e-identifikācijas līdzekļus varēs izmantot e-pakalpojumu saņemšanai visā ES

Aizsardzības ministrija informē, ka, sākot ar šā gada decembri, eParaksta rīku lietotāji varēs piekļūt valsts pārvaldes pakalpojumiem citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un saņemt citu dalībvalstu komersantu pakalpojumus, kam nepieciešama e-identitātes apliecināšana augstākajā līmenī.

2019. gada nogalē Eiropas Komisija publicēja Latvijas izziņoto nacionālo elektroniskās identifikācijas shēmu, kas ietver eParaksta rīkus eID karte, eParaksts mobile un eParaksta karte, kā arī noteica, ka VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” ir šo elektroniskās identitātes pakalpojumu sniedzējs.

Līdz ar Latvijas elektroniskās identifikācijas shēmas publicēšanu ir sācies pārejas periods, kura laikā ES dalībvalstīm jānodrošina tas, ka viņu iestāžu un organizāciju interneta vietnēs tiek integrēta iespēja apliecināt identitāti ar eParaksta rīkiem atbilstoši katras organizācijas noteiktam attālināti pieejamo pakalpojumu klāstam. Tas ilgs 12 mēnešus no izziņošanas, kas nozīmē, ka, sākot no 2020. gada 20. decembra, eParaksta lietotājiem ir jābūt iespējai saņemt citu ES dalībvalstu iestāžu e-pakalpojumus, izmantojot eParaksta rīkus.

eID karte, eParaksts mobile un eParaksta karte ir vienīgie Latvijā pieejamie  identitātes apliecināšanas rīki, kuri saņēmuši šāda līmeņa akreditāciju, turklāt Latvija ir kļuvusi par pirmo un šobrīd vienīgo ES dalībvalsti, kura akreditējusi mobilo lietotni kā identitātes apliecināšanas rīku ES līmenī.

Latvijas elektroniskās identifikācijas shēmu Eiropas Komisijai pieteica Digitālās drošības uzraudzības komiteja, kas ir koleģiāla uzraudzības institūcija aizsardzības ministra pakļautībā.

Latvijas elektroniskās identifikācijas shēma ir publicēta šeit: https://ec.europa.eu/cefdigital/wiki/display/EIDCOMMUNITY/Overview+of+pre-notified+and+notified+eID+schemes+under+eIDAS

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU