DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. janvārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
3
3

Ķekavas novadā uzstādītas vairāk kā 40 jaunas digitālās videonovērošanas kameras

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Reģionālās pašvaldības policija (RPP), balstoties uz apstiprināto vienoto novada videonovērošanas koncepciju,  sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības uzlabošanas nolūkos 2019. gadā Ķekavas novadā uzstādījusi 42 jaunas modernas digitālās videonovērošanas kameras.

Kā stāsta RPP priekšnieks Māris Bomiņš,  sākotnēji akcents tika likts uz divām novada teritorijām – Baložu pilsētu un Daugmales pagastu, bet šogad, 2020. gadā, videokameru sistēma tiks modernizēta arī Ķekavas pagastā.  Videokameras ar augstu izšķirtspēju, plašu skatu leņķi un  kustību noteikšanu tiek uzstādītas sabiedriski nozīmīgās vietās, īpaši uzmanību pievēršot, piemēram,  grūti kontrolējamām un publiskām vietām, izglītības iestādēm, atpūtas vietām un rotaļlaukumiem.

Astoņas no  videokamerām ir izvietotas pilotprojekta ietvaros Baložu pilsētā - sadzīves atkritumu šķirošanas punktos, lai nodrošinātu tajos sabiedrisko kārtību un fiksēto negodprātīgos, kuri tur nelikumīgi izmet, piemēram, lielgabarīta atkritumus un riepu kaudzes. 

M.Bomiņš skaidro, ka dzīvē ir apstiprinājies fakts, ka videonovērošanas sistēmas darbība, tostarp,  videonovērošanas kameru skaita palielināšana,  sekmē drošības uzlabošanu, ka arī novērots, ka vietās, kur ir uzstādītas videonovērošanas kameras, pārkāpumu īpatsvars sarūk. Izvērtējot esošo videokameru tehnisko stāvokli un izvietojumu, pagājušajā gadā ir uzstādītas gan videokameras jaunās vietās, tādējādi papildinot kopējo videonovērošanas vietu skaitu novadā, gan nomainītas esošās analogās kameras uz digitālajām, kuras paver daudz plašākas iespējas pārkāpumu fiksēšanai, novēršanai  un attēla apstrādei.

Pērn Reģionālā pašvaldības policija iegādājusies arī pārvietojamo videokameru, lai varētu operatīvi reaģēt atbilstoši vajadzībām, piemēram, peldēšanas sezonā šāda kamera lieti noder peldvietās sabiedriskās kārtības nodrošināšanas nolūkos, kā arī dažādos publiskos pasākumos, kuru norises vietas var mainīties. Tāpat pārvietojamā videokamera ir pateicīga tam, lai policija varētu fiksēt pārkāpumus par sadzīves atkritumu izmešanu tam nepiemērotajās vietās  vai zādzību gadījumos.  Un jau ir pirmie, kas saņēmuši administratīvo sodu par meža piemēslošanu ar atkritumiem, kur pārkāpums fiksēts ar pārvietojamo videokameru.

Jaunās digitālās videokameras policijas darbiniekiem ir liels atspaids drošības un sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, kā arī pārkāpumu fiksēšanā  un kvalitatīvu pierādījumu gūšanā, lai vainīgos likumpārkāpējus sauktu pie atbildības.

“Paralēli iegādātajām videokamerām mūsu jaunā videonovērošanas programma mums ļauj vienkopus redzēt visus video ierakstus, tos apkopot un veikt datu analīzi, kā arī  tā spēj atlasīt  ierakstus pēc  uzstādītajiem tehniskajiem parametriem. Visas videokameras ir savienotas kopējā datu pārraides tīklā ar centralizētu automātiskas arhivēšanas iespēju,” stāsta RPP priekšnieks M.Bomiņš. 

Paplašinot videonovērošanas tīklu Ķekavas novadā, tas veicinās lielāku iedzīvotāju drošības līmeni, kā arī nodrošinās Reģionālās pašvaldības policijai operatīvu informāciju un iespēju nekavējoties sniegt palīdzību nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU