DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: Latvijas un Slovākijas sadarbībai ir daudz iespēju

FOTO: Valsts kanceleja

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien, 29. novembrī, tiekoties ar Slovākijas premjerministru Pēteru Pellegrīni (Peter Pellegrini), pārrunāja abu valstu divpusējo attiecību jautājumus, Eiropas Savienības darba kārtības aktualitātes, kā arī drošības politikas jautājumus.

Tikšanās laikā Ministru prezidents uzsvēra, ka augstu vērtē teicamās divpusējās attiecības. Latvija un Slovākija ir līdzīgi domājošas valstis un cieši sadarbības partneri Eiropas Savienībā un NATO.

Latvijai un Slovākijai ir vienota izpratne par mūsdienu globālajiem drošības riskiem un abas puses uzskata, ka Transatlantiskajai vienotībai un NATO ir neaizstājama loma Eiropas un pasaules drošībā. Gan Latvija, gan Slovākija aktīvi strādā pie savu aizsardzības spēju stiprināšanas un pilnveidošanas, pakāpeniski palielinot līdzekļus militāro spēku kapacitātes celšanai. Kā viens no redzamajiem apliecinājumiem tam ir Latvijas aizsardzībai veltītais budžets, kas kopš 2018. gada ir sasniedzis 2% no iekšzemes kopprodukta.

Ministru prezidents pauda atzinību un pateicās par Slovākijas ieguldījumu mūsu reģiona drošības stiprināšanā. Slovākija NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros uz Latviju nosūtījusi 152 karavīrus.

Tāpat abu valstu vadītāji atzina, ka viens no aktuālākajiem mūsdienu izaicinājumiem ir cīņa ar dezinformāciju. K. Kariņš pateicās par Slovākijas pievienošanos un atbalstu NATO Stratēģiskās Komunikācijas Izcilības centram.

Premjerministri bija vienisprātis par to, ka Latvijai un Slovākijai ir kopīgas intereses daudzos Eiropas Savienības jautājumos, tostarp attiecībā uz Eiropas Savienības ārējo un drošības politiku, Vienoto tirgu un daudzgadu budžetu. “Tikšanās laikā guvām apstiprinājumu mūsu kopīgai pārliecībai – kohēzijas politika Latvijai un Slovākijai ir ļoti nozīmīga, un ir svarīgi, lai tā turpinātos. Ar kopīgiem spēkiem jāveicina arī ne tik turīgu reģionu attīstība – tas ir visu Eiropas Savienības valstu interesēs,” skaidroja Ministru prezidents.

Tikšanās noslēgumā Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar Slovākijas premjerministru Pēteru Pellegrīni devās apmeklēt Ādažu militāro bāzi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU