DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Konferencē meklēs risinājumus sabiedrības un valsts pārvaldes sadarbības stiprināšanai

Piektdien, 22. novembrī, Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome aicina uz konferenci “Uzticēšanās solis”. Konferences mērķis ir rast inovatīvus risinājumus sadarbības stiprināšanai starp valsts pārvaldi un pilsonisko sabiedrību.

“Uzticība valsta pārvaldei veidojas, ja sabiedrības pārstāvis ir pārliecināts, ka viņa viedoklis tiek uzklausīts un ņemts vērā. Savukārt labu pārvaldību raksturo sabiedrības iesaiste publiskās pārvaldes procesos. Valsts pārvaldei un sabiedrībai ir ciešāk jāsadarbojas, radot jaunas iespējas dialoga veidošanai un savstarpējas izpratnes dibināšanai. Tādējādi – kopā – tiek veidota uz ilgtspējīgu izaugsmi vērsta valsts un sabiedrības attīstība,” skaidro Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Konferences laikā tiks meklēti risinājumi sadarbības uzlabošanai starp valsts pārvaldi un nevalstiskajām organizācijām, tai skaitā, īpašu uzmanību pievēršot ētikai, labai pārvaldībai, nevalstisko organizāciju pašregulācijai. Tāpat tiks diskutēts par sabiedriskā labuma sistēmas pilnveidošanu, stiprinot priekšrocības, ko saņem nevalstiskās organizācijas, un vienlaikus nodrošinot pārskatāmu organizācijām piešķirto valsts līdzekļu izlietojumu.

Piedalīties konferencē “Uzticēšanās solis” ir aicināti nevalstisko organizāciju, valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību pārstāvji, kuru kompetencē ir sabiedrības līdzdalības nodrošināšana lēmumu pieņemšanā. Pieteikties konferencei iespējams, aizpildot pieteikuma anketu.

Konference “Uzticēšanās solis” notiks piektdien, 22. novembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 SEB Inovāciju centrā, Rīgā, Vaļņu ielā 11. Vairāk par Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības īstenošanas padomi uzzini Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU