DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Liepāju iepazīšanās vizītē apmeklē Japānas vēstnieks Jasuhiro Kavaguči

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijā divu dienu iepazīšanās vizītē 31. oktobrī un 1. novembrī viesojas Japānas vēstnieks Latvijā Jasuhiro Kavaguči (Yasuhiro Kawaguchi), lai tiktos ar Liepājas domes vadību, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas un kultūras nozares pārstāvjiem.

Ceturtdienas vizītes laikā vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, priekšsēdētāja vietnieku attīstības un sadarbības jautājumos Gunāru Ansiņu, domes priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni, Izpilddirektora biroja padomnieci IT izglītības un attīstības jautājumos Agati Embulti, Attīstības pārvaldes vadītāju Mārtiņu Ābolu un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītāja vietnieku Gunti Beļski.

Tikšanās laikā domes vadība iepazīstināja vēstnieku ar vispārīgu pilsētas raksturojumu, pastāstot par Liepājas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, par ostas un lidostas attīstību, kā arī iepazīstināja ar aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta un izglītības jomās. Sarunas laikā galvenie temati bija piilsētas uzņēmējdarbības vide un informācijas tehnoloģiju nozare Liepājā. Domes vadība pastāstīja par industriālajām teritorijām, investīciju iespējām, ražošanas efektivizāciju un digitalizāciju.

Savukārt padomniece IT izglītības un attīstības jautājumos A. Embulte norādīja, ka liels ieguvums no sadarbības ar Japānu Liepājas tehnoloģiju uzņēmumiem būtu jaunu iespēju radīšanas tādās jomās kā mākslīgais intelekts, robotika, droni, gudrās pilsētas un lietu internets. Liepājas tehnoloģiju uzņēmumi ir īpaši ieinteresēti sadarbībā ar Japānu, izstrādājot tehnoloģiju prototipus, nestandarta elektronikas un robotikas pasūtījumus. Vēstnieks apstiprināja, ka labprāt sekmēs sadarbības attīstību, palīdzot dibināt kontaktus ar dažādu jomu pārstāvjiem.

Tāpat sarunu laikā tika runāts par tūrisma veicināšanu starp abām valstīm. Vēstnieks J. Kavaguči norādīja, ka, viņaprāt, Latvija un Liepāja ir ļoti pievilcīgs tūrisma galamērķis, tādēļ viņš ir drošs, ka šādi domā arī citi Japānas iedzīvotāji.

Pēc tikšanās domē vēstnieks apmeklēja mākslas galeriju “Roma”, viesojās koncertzālē “Lielais dzintars” un tikās ar tās un Liepājas Simfoniskā orķestra vadību, devās muzejpedagoga vadītā ekskursijā pa Liepājas muzeju un tikās ar iestādes direktori.

Vizītes otrajā dienā J. Kavaguči apmeklēs LIAA Liepājas biznesa inkubatoru un Amatnieku namu, iepazīsies ar LSEZ Liepājas ostas teritoriju un LSEZ darbību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU