DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Kopumā šogad deviņos mēnešos ekonomika augusi par 2,5%

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes publicēto iekšzemes kopprodukta (IKP) ātro novērtējumu šā gada 3. ceturksnī IKP Latvijā ir palielinājies par 2,8%, salīdzinot ar 2018. gada 3. ceturksni (pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem). Savukārt, izslēdzot sezonāla rakstura svārstības, šogad 3. ceturkšņa laikā IKP pieaudzis par 0,7 procentiem.

IKP dinamika
izmaiņas % pret iepriekšējā gada atbilstošo periodu

IKP pieaugumā 3. ceturksnī gada griezumā lielākais ieguldījums bija pakalpojumu nozarēm (kāpums par 3%). Savukārt mazumtirdzniecības apgrozījums 3. ceturksnī bija par 2,1% lielāks nekā pirms gada. Kopumā pakalpojumu attīstību pozitīvi ietekmē patēriņa pieaugums, ko sekmē algu palielinājums un labvēlīga situācija darba tirgū.

Saskaņā ar IKP ātrā novērtējuma datiem 3. ceturksnī stabils pieaugums ir bijis arī rūpniecības nozarē – kāpums gada griezumā par 4,3%. Lielākajā daļā Latvijas apstrādes rūpniecības apakšnozaru ražošanas apjomi aug, īpaši straujš pieaugums ir elektrisko un optisko iekārtu ražošanā, kā arī metālapstrādē. Pēc provizoriskiem datiem septembrī gada griezumā būtiski palielinājās elektroenerģijas un gāzes apgādes nozares ražošanas apjomi.

Līdzīgi kā šā gada sākumā, arī otrā gada pusē turpina mazināties būvniecības nozares devums kopējā ekonomikas izaugsmē. To ietekmē gan lielo privāto būvniecības projektu pabeigšana, gan sasniegtais ES fondu investīciju maksimums.

2019. gada deviņos mēnešos ekonomika augusi par 2,5% un var sagaidīt ka šāds pieauguma temps saglabāsies arī gadā kopumā. Detalizētāku informāciju par 3. ceturkšņa IKP Centrālās statistikas pārvalde publicēs pēc mēneša.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU