DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

A. Vladova tiksies ar Brēmenes Strādnieku - Samariešu apvienības pārstāvjiem

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova ceturtdien, 31. oktobrī, plkst. 14.00 Rātsnama 206. kabinetā tiksies ar Brēmenes Strādnieku - Samariešu apvienības pārstāvjiem.

2015. gada 17. septembrī Brēmenē tika parakstīta vienošanās starp Rīgu un Brēmenes Strādnieku - Samariešu apvienību, kas paredz sadarbību inovatīvu sociālo pakalpojumu attīstībā un multifunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveidi Rīgā.

Sadarbības gaitā plānots organizēt pieredzes un labās prakses apmaiņu pakalpojuma satura un telpu plānošanas jautājumos, tai skaitā centra projekta sagatavošanā, apspriešanā un saskaņošanā, un sadarboties centra ārējās vides pielāgošanā, ņemot vērā senioru un cilvēku ar invaliditāti vajadzības, kā arī idejiski un kompetences ietvaros atbalstīt centra darbību.

Iepriekš parakstītā vienošanās paredz atbalstīt pieredzes apmaiņu starp pusēm un citiem ieinteresētiem parteriem inovatīvu risinājumu īstenošanā sociālo pakalpojumu sniegšanā bērniem, ģimenēm, senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Brēmenē un Rīgā.

Sadarbība starp Samariešu apvienību un Rīgas pašvaldību aizsākās jau 1997. gadā, kad ar Rīgas domes Labklājības departamenta un Rīgas domes Īpašuma departamenta atbalstu tika izveidota ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija „Pārdaugava” (Garozes ielā 15, Rīgā).

2016. gada pavasarī Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš prezentēja jaunā multifunkcionālā sociālo pakalpojuma centra plānu, ideju un skices. Centru patlaban būvē Rīgā, Katoļu ielā 22/24. Tas būs moderns un mūsdienīgs sociālo pakalpojumu centrs, kurā plānotas drošības pogas, ilgstoša sociālā aprūpe, dienas aprūpe personām ar demenci, higiēnas centrs, aprūpes mājās pakalpojumi, kā arī tas kalpotu arī kā mācību iestāde un labdarības punkts. Tāpat centrā tiks izveidotas telpas masāžām, sajūtu istaba, sāls istaba, kognitīvo un fizisko spēju uzturošie piedāvājumi, kuros izmantoti vispārpieņemtie, kā arī informācijas tehnoloģijās (IT) balstīti risinājumi.

Šobrīd biedrība „Latvijas Samariešu apvienība” nodrošina deviņus sociālā pakalpojuma veidus Rīgas pašvaldībā: īslaicīgās uzturēšanās mītnes, pansijas, ģimenes asistenta, drošības pogas, ilgstošas sociālās aprūpes, grupu mājas, invalīdu transporta, aprūpes mājas pakalpojumus, kā arī tiek realizēta jauniešu atbalsta programma „Palēciens”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU