DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Piektdien notiks Latvijas tiesnešu konference

Latvijas tiesnešu šīgada konference piektdien, 1.novembrī, būs veltīta tiesu darba un tiesnešu pašpārvaldes institūciju aktualitātēm.

Latvijas tiesnešus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Eiropas Padomes Komisijas tiesu efektivitātei (CEPEJ) prezidents Ramins Gurbanovs.

Pamatziņojumu par Tieslietu padomes darbu aizvadītajā gadā un tiesu sistēmas aktualitātēm sniegs Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Par aktualitātēm tiesnešu profesionālās darbības novērtēšanā runās Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas priekšsēdētājs Māris Vīgants, par aktualitātēm tiesnešu disciplināratbildības jomā – Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe. Tiesnešu ētikas komisijas priekšsēdētāja Alla Šilova informēs par jauno Tiesnešu ētikas kodeksa projektu. Konference uzklausīs arī Tieslietu padomes locekļu kandidātu redzējumu par padomes darbu – tiesnešiem pēc tam neklātienes konferencē vajadzēs izraudzīties vienu Tieslietu padomes locekli no rajona (pilsētu) tiesu tiesnešu vidus.

Konferences otrā daļā norisināsies pa tiesību nozarēm – civiltiesībās, krimināltiesībās un administratīvajās tiesībās, un darbu šajās sekcijās vadīs Augstākās tiesas attiecīgās nozares departaments.

Tiesnešu konference ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, ko ne retāk kā reizi gadā sasauc Tieslietu padome. Konferences darbā piedalās rajonu un pilsētu tiesu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesneši. Kā viesi uz konferenci aicināti Tieslietu padomes locekļi, Satversmes tiesas tiesneši un Goda tiesneši.

Šīgada Latvijas tiesnešu konference norisināsies ārpus Rīgas – Siguldā. Sākums plkst.10.00.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU