DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Atjaunos liepu stādījumu gar Vecpuišu parku Valmierā

Trešdien, 16.oktobrī, plkst.14.00 valmierieši un pilsētas viesi aicināti uzzināt vairāk par koku stādīšanu pilsētā. Vecpuišu parkam piegulošajā teritorijā gar Rīgas ielu tiks atjaunota koku rinda, iestādot deviņus liepu dižstādus. Koku stādīšanu veiks SIA “Valmieras Namsaimnieks” speciālisti apzaļumošanas darbu vadītājas Dzintras Miķelsones vadībā, kura atbildēs arī uz jautājumiem par apstādījumiem un koku stādīšanu pilsētā.

Rīgas ielas posmā gar Vecpuišu parku līdz šim auga galotņotas parastās liepas. Taču šī liepu suga galotņošanai ir nepiemērota. Apzāģēšanas rezultātā kokiem sākas trupe un atmiršana, bojājot gan koku izskatu, gan veicinot to paātrinātu bojāeju. Tā kā arī Rīgas ielas malā augošās galotņotās liepas bija stipri bojājās, bija nepieciešama to nozāģēšana, vietā paredzot jaunu koku stādījumus.  Liepa ir Valmieras ģerbonī attēlotais koks – liepas un liepu lapas bieži tiek izmantotas kā daļa no Valmieras identitātes, Valmieras simbols. Tādēļ arī jaunie iestādītie koki būs liepas.

Valmieras pilsētas pašvaldība ir viena no Meža dienu 2019 dalībniecēm un piedalās Latvijas Pašvaldību savienības īstenotajā projektā “Pašvaldību darbi parkos”. Tā ietvaros, izmantojot Meža attīstības fonda finansējumu, bija iespējams iegādāties deviņus Holandes liepu dižstādus. Tie tiks iestādīti Vecpuišu parkam piegulošajā teritorijā, kompensējot nozāģēto bojāto liepu iztrūkumu. Vienlaikus interesentiem būs iespējams saņemt atbildes uz jautājumiem par svarīgāko koku stādīšanā, lai stādi ieaugtos stipri un izturīgi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU