DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Valmierā norisinās akcija "Dienas bez rindām"

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 30. septembra līdz 4.oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”.

Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Valmieras pilsētas pašvaldībā

Valmieras pilsētas pašvaldība akcijā “Dienas bez rindām” piedalās jau piekto gadu, šogad liekot akcentu uz iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu tehnoloģiju lietošanā, padarot pašvaldības e-pakalpojumus pieejamākus ikvienam. Iedzīvotāji, kuri vēlas uzzināt vairāk par iespējām izmantot pašvaldības e-pakalpojumus, piemēram, deklarēt dzīvesvietu, pieteikt bērnu skolā, uzrakstīt iesniegumu kādai iestādei elektroniski, vai izmantot citus e-pakalpojumus, vērsties Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Valmieras integrētajā bibliotēkā

Akcija norisināsies arī Valmieras integrētajā bibliotēkā. Iedzīvotāji tiks aicināti un iedrošināti izmantot e-vides sniegtās iespējas, informējot par e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocībām un ieguvumiem. Bibliotēkas apmeklētāji varēs uzzināt par Latvijas iedzīvotājiem pieejamiem e-risinājumiem, iepazīt e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocības un ar to izmantošanu saistītos praktiskos aspektus. Cilvēki varēs izmēģināt pieteikt pakalpojumus un dzīves situācijas risināt elektroniski, kā arī rūpēties par drošību IT vidē. Bibliotekāri vieglā un saprotamā veidā konsultēs, sniedzot atbalstu bibliotēkas pakalpojumu un  valsts e-pakalpojumu platformas lietošanā, kā arī piedāvās apmeklētājiem praktisku palīdzību pie datora, akcentējot personas datu un IT drošības jautājumus.

Laika ietaupījums ir svarīgs iemesls pakalpojumu pieteikšanai elektroniski. Taču, pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) datiem, visbiežāk iedzīvotājus no elektroniskās pakalpojumu  pieteikšanas attur nepietiekamas zināšanas un datorprasmes. Tāpēc, īpaši rūpējoties par senioriem, kuriem tādu zināšanu un prasmju pietrūkst, sakot ar 1. oktobrī, Valmieras bibliotēkā jau tradicionāli notiks datorkursi senioriem, piedāvājot apgūt pamatiemaņas darbā ar datoru un internetu.

Savukārt Bērnu apkalpošanas nodaļā akcijas laikā vairāk uzmanības tiks veltīts bērnu vecākiem, sniedzot tiem padomus un praktisku atbalstu bērnu lasīšanas veicināšanai un lasītprasmju attīstībai, izmantojot bibliotēkas piedāvātus attālinātos pakalpojumus.

Viktorīna iedzīvotājiem

Tāpat akcijas laikā VARAM aicina iedzīvotājus piedalīties arī īpašā tiešsaistes viktorīnā par e-pakalpojumiem un digitālajām iespējām. Atbildēt uz jautājumiem iespējams anonīmi vai arī norādīt vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, lai piedalītos balvas izlozē. Tāpat akcijas noslēgumā tiks uzteikta pilsēta, kurā būs aktīvākie un zinošākie viktorīnas dalībnieki.  

Viktorīna pieejam vietnē mana.latvija.lv (pirmajā lapā zem augšējā banera). Piedalīties viktorīnā iespējams arī no brīvpieejas datoriem Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Lāčplēša ielā 2) vai Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4).

Ar pieejamajiem e-pakalpojumiem iedzīvotājiem iespējams iepazīties Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU