DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
PAZIŅOJUMS

Valsts augstāko amatpersonu paziņojums par plānu stingrāku ierobežojumu ieviešanai Covid-19 izplatības apturēšanai Atvērt

TĒMAS
05. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

E-veselības padomē izskatīti nepieciešamie uzlabojumi e-receptē

Šodien, 5. septembrī, Nacionālajā veselības dienestā (NVD) norisinājās rudens sesijas E-veselības lietotāju padomes sēde ar ārstu, farmaceitu un veselības nozares profesionāļu organizāciju pārstāvju dalību. Sēdes laikā padome tika iepazīstināta ar e-receptes darba grupā izveidoto nepieciešamo uzlabojumu sarakstu e-receptes funkcionalitātē, kuru paredzēts nodot uzlabojumu veicējam.

Sarakstā iekļauti uzlabojumi, ko ikdienas darbā novērojuši ārsti un farmaceiti, strādājot ar e-recepti – gan E-veselības portālā, gan datu apmaiņā starp E-veselību un ārstu un aptieku izmantotajām lokālajām informācijas sistēmām.

Kā vienu no sarakstā iekļautajiem uzlabojumiem var minēt e-receptes izrakstīšanas gaitas uzlabošanu, veicot labojumus zāļu devu un vienību skaita iepakojumā attēlošanā, ārstam izrakstot e-recepti, cits uzlabojums paredz atvieglot procesu, kad ārstam atkārtoti jāizraksta e-recepte, piemēram, kad pacientam ar hronisku saslimstību nepieciešams izrakstīt vairākas e-receptes vienlaikus.

Plānojot turpmāko darbu, tiks ņemts vērā sēdes laikā ģimenes ārstu paustais ieteikums veikt uzlabojumus e-receptes formā ar mērķi atvieglot zāļu izrakstīšanu, lietojot to vispārīgo nosaukumu. Tādējādi nodrošināta prasība, ka sākot no 2020. gada 1. aprīli zāles ar vispārīgo nosaukumu būs jāizraksta ne mazāk kā 70 % gadījumu.

Nākamā E-veselības lietotāju padomes sēde paredzēta 10. oktobrī, kuras laikā paredzēts pārrunāt plānotā E-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkuma virzību, kā arī prezentēt E-veselības sistēmas uzlabojumus, kurus varētu veikt līdz 2019. gada beigām.

Līdz šim darbs ir norisinājies divās no četrām darba grupām, kas tika izveidotas atbilstoši uzlabojumu iedalījumam tematiskajos blokos. Paredzēts, ka 12. septembrī tiks uzsākts darbs ārējo informācijas sistēmu izstrādātāju darba grupā, bet e-nosūtījuma darba grupu plānots organizēt drīzumā.

Jau ziņots, ka 2019. gada pavasarī tika izveidota E-veselības Lietotāju padome, ar mērķi uzklausīt visu lietotāju pieredzi un izveidot prioritāri veicamo E-veselības uzlabošanas darbu sarakstu, lai atvieglotu un efektivizētu ārstu un farmaceitu ikdienas darbu ar E-veselības sistēmu, apkalpojot pacientus. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU