DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj IT preču vairumtirgotāju apvienošanos

8.augustā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Šveicē reģistrēta holdinga sabiedrība ALSO Holding AG iegūst izšķirošu ietekmi pār Bulgārijā reģistrētu holdinga sabiedrību Solytron Bulgaria OOD. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Darījumam nepieciešama KP atļauja, jo ALSO Holding AG pieder Latvijā reģistrēti uzņēmumi SIA “ALSO Latvia”, kas nodarbojas ar datoru, to perifēro iekārtu un programmatūras vairumtirdzniecību, kā arī SIA “ALSO Cloud Latvia”, kas nodrošina datorprogrammēšanas pakalpojumus un sniedz citus saistītos pakalpojumus un konsultācijas.

ALSO Holding AG pamatdarbība ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, sadzīves elektronikas preču, risinājumu un pakalpojumu vairumtirdzniecība. Savukārt Solytron Bulgaria OOD darbības veidi ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju preču un drukāšanai izlietojamo materiālu vairumtirdzniecība, sadzīves elektronisko preču tirdzniecība,  konsultāciju sniegšana un informācijas tehnoloģiju pakalpojumi. Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētais tirgus ir elektronisko preču vairumtirdzniecības tirgus.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU