DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. augustā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Atklās izstādi “Nākamā pietura – MĀJAS”

FOTO: Elīna Kursīte

Ceturtdien, 8.augustā, Dzelzceļa muzejā Rīgā plkst. 17.30 tiks atklāta izstāde “Nākamā pietura – MĀJAS”, kur fotogrāfijās, stāstos un audio ierakstos iemūžināts dzelzceļa staciju - kādreizējo pasažieru ēku, un dzelzceļnieku kazarmu jaunais liktenis.

Izstādē, kas norisināsies līdz pat 31.augustam, antropoloģes Elīna Kursīte un Liene Millere aicina ieskatīties deviņu mēnešu garajā ekspedīcijā, kurā apbraukātas teju 220 dzelzceļa staciju un dzelzceļnieku kazarmas,  un izzināts, kas ar šīm celtnēm ir noticis. Vai tajās kāds dzīvo un kā dzīvo?

Ir pabūts Ainažos un Daudzevā, Kandavā un Vaiņodē, Dundagā un Maltā. "Nu, bet meitenes mīļās, kad es vairāk [ne]kā 30 gadus uz tās sliedes nosēdēju!" tā ekspeditores sagaida Mildiņa no Auces stacijas. Savukārt Imants no Viesturiem neslēpj, ka savu sievu saticis mantu izlozē Elejā, kad strādājis policijā, izmeklēšanas nodaļā. Sieva izlozē vinnēja motociklu, bet nebijis neviena, kas aizvestu mājās uz Jelgavu. Iepazinās un iepatikās. Un tad cauri, jātaisa kāzas.

Ekspedīcija un grāmata top sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) darbiniekiem. Balstoties uz Dzelzceļa muzeja darbinieku sarakstīto monogrāfiju "Dzelzceļi Latvijā", sadarbībā ar LDz un muzeja speciālistiem tika izstrādāti slēgto staciju apsekošanas maršruti.

Izstāde tiks atklāta LDz simtgades svinību ietvaros Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2a. Atklāšanas dienā - 8.augustā - visi aicināti izstādi apskatīt bez maksas, bet līdz 31.augustam tā būs skatāma visiem muzeja apmeklētājiem par muzeja biļetes cenu.

Vienlaikus 8. augustā no plkst. 17:00 līdz plkst. 23:00, LDz simtgadi svinot, Dzelzceļa muzejā notiks izglītojoši  “LDz100 urbānie dārza svētki”. Svētku tēma ir dzelzceļš kino, arhitektūrā un mākslā, un tā laikā tiks sniegtas vērtīgas lekcijas, kā arī īpaši muzikāli priekšnesumi. Tāpat ārā darbosies izmeklētas street food kafejnīcas ikvienai gaumei un radošās darbnīcas mazākajiem svētku apmeklētājiem. Iepriekš piesakoties būs iespēja doties arī ekskursijās un piedalīties foto orientēšanās sacensībās. Ieeja pasākumā – bez maksas.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU