DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” paraksta sadarbības memorandu ar Ukrainas Transporta infrastruktūras inovāciju asociāciju

Ukrainas Transporta infrastruktūras inovāciju asociācijas priekšsēdētājs Andrejs Smorodins (Андрій Смородін) un SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” valdes priekšsēdētāja Anda Sīviņa.

Publicitātes foto

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes locekle Vita Balode-Andrūsa un LDz meitas sabiedrības SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” vadība aizvadītajā nedēļā piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētajā vizītē Ukrainā, Ternopiļas apgabalā, kur “Ukrainas-Latvijas biznesa foruma” laikā tikās ar Ukrainas sadarbības partneriem. Tajā SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” valdes priekšsēdētāja Anda Sīviņa un Ukrainas Transporta infrastruktūras inovāciju asociācijas priekšsēdētājs Andrejs Smorodins (Андрій Смородін) parakstīja sadarbības memorandu ar mērķi veicināt ekonomisko, rūpniecisko, zinātnisko un tehnisko sadarbību. 

Kā pirmais apliecinājums nodibinātajai sadarbībai - SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” un Ukrainas puse parakstīja rezerves daļu piegādes līgumu, kas nodrošinās SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” ar tās pamatdarbībā nepieciešamo Ukrainā ražoto produkciju.  

SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” valdes priekšsēdētāja Anda Sīviņa: “Šobrīd pasaule ir mainījusies un maināmies arī mēs kā uzņēmums – meklējam jaunus klientus, jaunas loģistikas ķēdes un arī jaunus piegādātājus. Ukrainā ir spēcīgi uzņēmumi ar ievērojamām zināšanām un pieredzi, un esmu gandarīta, ka noslēdzot šo līgumu, mēs iegūsim uzticamu rezerves daļu piegādi mūsu darbības nodrošināšanai, savukārt Ukrainas pusei būs iespēja paplašināt savu produktu eksportu uz Baltijas valstīm.”  

Ukrainas Transporta infrastruktūras inovāciju asociācijas priekšsēdētājs Andrejs Smorodins: “Šāda veida līgums šādā formātā tiek parakstīts pirmo reizi un tas ļaus gan Ukrainas ražotājiem ienākt Latvijas un Eiropas tirgū, gan palīdzēs Latvijas pusei aizstāt līdz šim no Krievijas iegādātos ražojumus ar Ukrainas produkciju un attīstīt kopīgus Ukrainai un Latvijai specifiskus projektus.” 

Tikmēr, VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes locekle Vita Balode-Andrūsa vizītes laikā Ukrainā tikās ar Ukrainas dzelzceļa vadību un Ukrainas infrastruktūras ministrijas vietnieku transporta un loģistikas jautājumos. Šīs tikšanās laikā tika pārrunātas turpmākās VAS “Latvijas dzelzceļš” un Ukrainas sadarbības iespējas loģistikas un kravu plūsmas jomā, akcentējot arī Ukrainas lauksaimniecības produktu transportēšanas iespējas pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru. Tāpat sarunas dalībnieki uzsvēra abu valstu sadarbības potenciālu ritošā sastāva remonta un rezerves daļu piegādes jomā.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI