DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ķekavas novada dome piešķir papildu līdzekļus izglītībai un atpūtas vietu izveidei

Ķekavas novada dome 11. jūlijā, izskatot 2019. gada pašvaldības budžeta grozījumus, atvēlējusi papildu līdzekļus galvenokārt izglītības investīciju projektiem un izglītības iestāžu remontiem, kā arī  atpūtas vietu izveidei un labiekārtošanai, šim mērķim atvēlot vairāk kā 725 000 eiro.

“Šie pieņemtie domes lēmumi vēlreiz apliecina mūsu novada galvenās prioritātes – bērniem pieejama izglītība un iedzīvotājiem, jo īpaši ģimenēm ar bērniem, labiekārtota vide patīkamai atpūtai,” uzsver Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, piebilstot, ka lielākā artava no papildu naudas tieši domāta izglītības pieejamības problēmas risināšanai ilgtermiņā. 

Tāpēc, ņemot vērā prioritātes,  budžeta grozījumos apmēram 619 000 eiro atvēlēti izglītības jomai, no kuriem 269 000 eiro paredzēti kā pašvaldības līdzfinansējums diviem izglītības investīciju projektiem  - moduļu piebūves būvniecībai pie Ķekavas vidusskolas un zemes iegādei jaunas skolas būvniecībai Katlakalnā. Lai šos projektus varētu īstenot, pašvaldība šobrīd gaida valsts aizdevumu 2,4 milj. eiro apmērā.   

Šogad papildu līdzekļi piešķirti skolu un bērnudārzu remontiem, tā, piemēram, Ķekavas vidusskolai – apmēram 22 000 eiro, lai veiktu skolas centrālās ieejas kāpņu remontu, uzstādītu griestu un tāfeļu apgaismojumu, kā arī  ugunsdrošības sistēmas skapi.  Savukārt Baložu vidusskolai piešķirti gandrīz 12 000 eiro  vienam skolas kabineta remontam un ugunsdrošības sistēmas sakārtošanai, bet Daugmales pamatskolai -  apmēram 21 000 eiro, lai veiktu gaiteņu kosmētisko remontu, uzstādītu jaunu apgaismojumu sporta zālē un atjaunotu skolas jumta daļu. Ķekavas mūzikas skolas ēkai šogad tiks nomainīti logi, šim mērķim atvēlot 16 000 eiro.

Papildu finansiālie ieguldījumi ir atvēlēti novada bērnudārziem Valdlaučos, Baložos un Ķekavā.  Bērnudārza “Ieviņa” jumta remontam pašvaldības budžeta grozījumos piešķirti 120 000 eiro, bērnudārzam “Zvaigznīte” – 14 000 eiro medicīnas kabineta atjaunošanai un pirmsskolas izglītības iestādei  “Avotiņš” Baložos -  nepilni 5000 eiro cokola remontam. 

Izskatot 2019. gada pašvaldības budžeta grozījumus, par 140 000 eiro tika palielināts finansējums arī savstarpējiem izglītības norēķiniem ar citām pašvaldībām, kuros mācās Ķekavas novada bērni.

Tāpat šajā Ķekavas novada domes sēdē tika nolemts, ka sākot ar  nākamo mācību gadu, proti, no 2019. gada 1. septembra,  apmaksāt ēdināšanas izmaksas viena eiro apmērā par dienu katram piecu un sešu gadus vecam bērnam no daudzbērnu ģimenēm bērnudārzos. Šo piemaksu pie ēdināšanas izmaksām pašvaldība segs katram obligātās pirmsskolas izglītības sagatavošanas vecuma bērnam no daudzbērnu ģimenēm bez ģimenes materiālā stāvokļa izvērtējuma, ja ģimenes dzīvesvieta ir deklarēta vienā adresē Ķekavas novadā un tiek apgūta licencēta obligātā 5-6-gadnieku izglītības programma pašvaldības vai privātajos bērnudārzos.

Būtiska naudas sadaļa budžeta grozījumos ir paredzēta atpūtas vietu izveidei un labiekārtošanai Baložos un Titurgā, kopumā vairāk kā 107 000 eiro apmērā. 

Par piešķirtajiem papildu līdzekļiem  - vairāk kā 48 000 eiro apmērā  - pašvaldība izveidos atpūtas un bērnu rotaļlaukumu Medema parkā, Baložos. Tā ietvaros šajā parkā tiks uzlaboti gājēju ceļu tīkls un pilnveidotas bērnu atrakcijas dažādām vecuma grupām. Jau šobrīd uzsākti šī rotaļlaukuma  projektēšanas darbi.

Tāpat patīkamas pārmaiņas sagaida atpūtas vietu pie Titurgas ezera, kuras labiekārtošanai piešķirti   gandrīz 54 000 eiro. Darbu ietvaros paredzēts pilnveidot aktīvo zonu, dodot iespēju iedzīvotājiem noīrēt SUP dēļus, un ērtāk izmantot esošo sporta zonu, kā arī izvietot pludmales zonā laipas peldētājiem un rotaļu elementu bērniem. Savukārt rotaļu elementu šajā pludmalē plānots uzstādīt par 2018. gadā iegūtās “Ģimenei draudzīga pašvaldība” veicināšanas balvas līdzekļiem - 5000 eiro apmērā.

Pašvaldība šobrīd gatavo arī LEADER projekta pieteikumu “Partnerības Daugavkrasts” teritorijā, kura apstiprināšanas gadījumā tiktu saņemts finansējums, lai varētu izveidot strītbola laukumu Titurgā, Zaļā ielā.

Jāpiemin, ka, lai nodrošinātu vienmērīgu, plānveidīgu un iedzīvotājiem  pievilcīgu atpūtas vietu  izveidi, šogad Ķekavas novada pašvaldība sagatavos arī kopējo novada attīstības plānu attiecībā uz līdzsvarotu atpūtas zonu attīstību, ņemot vērā iedzīvotāju vecuma grupas, intereses un jau esošo zonu aprīkojumu. Šis vienotais redzējums pašvaldībai ļaus organizēt efektīvāk un plānveidīgāk rotaļlaukumu un aktīvās atpūtas laukumu izveidi, kā arī  veiksmīgāk piesaistīt finansējumu dažādu projektu ietvaros. 

Tāpat 2019. gada pašvaldības budžeta grozījumos attiecībā uz novada ēku un iekšpagalmu infrastruktūras sakārtošanu finansējums palielināts par  250 000 eiro (tajā skaitā paredzētais Valsts kases kredīts), no kuriem lielākā daļa plānota  satiksmes organizācija projekta realizācijai Ķekavā, Gaismas ielā un tai pieguļošās teritorijas projekta īstenošanai.  Savukārt vairāk kā 14 000 eiro novirzīti pensionāru atbalstam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU