DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Apstiprina vienotu kārtību, kādā nodrošināma valsts materiālo rezervju izmantošana

Otrdien, 18. jūnijā, Ministru Kabinets apstiprināja Iekšlietu ministrijas izstrādātos noteikumus "Valsts materiālo rezervju izmantošanas un pārbaudes veikšanas kārtība", kas nosaka vienotu kārtību, kādā nodrošināma valsts materiālo rezervju izmantošana un, kādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas veic valsts materiālo rezervju pārbaudes.

Valsts materiālās rezerves ir resursi, ko papildus izmanto katastrofu seku likvidēšanā, militāra apdraudējuma un krīzes situāciju pārvarēšanā, ka arī citu apdraudējumu novēršanā, ja esošie resursi nav pietiekami. Valsts materiālo rezervju aprīkojumā ir tādi resursi kā, piemēram, teltis, segas, medikamenti, ģeneratori u.c., kas nodrošina efektīvu preventīvo un katastrofu seku likvidēšanas pasākumu īstenošanu.

Jāatgādina, ka 2019.gada 1.janvārī stājās spēkā Valsts materiālo rezervju likums. Operatīvajiem dienestiem, veicot reaģēšanas pasākumus katastrofu gadījumos, ir pierādījies, cik svarīgi ir izveidot vienotu valsts materiālo rezervju iesaistīšanas kārtību, lai veiktu efektīvu katastrofu pārvaldīšanu. Līdz šim spēkā esošie ārējie normatīvie akti nenoteica vienotu kārtību, kādā nodrošināma valsts materiālo rezervju izmantošana, kā rezultātā tika ievērojami aizkavētas reaģēšanā iesaistīto operatīvo dienestu sadarbības iespējas, kā arī attiecīgo resursu iesaistīšanas efektivitāte.     

Ievērojot minēto, tika sagatavoti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz kārtību valsts materiālo rezervju operatīvai izmantošanai un efektīvai pārbaužu veikšanai, tādējādi nodrošinot valsts materiālo rezervju gatavību izmantošanai katastrofu, militāru un citu apdraudējumu gadījumos.

Noteikumu projekta izstrādē iesaistījās Iekšlietu ministrija, Nodrošinājuma valsts aģentūra un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU