DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Bruņotie spēki aicina uz savas simtgades fotoizstādi “Latvijas armija fotogrāfijās”

No 18.jūnija līdz 3.jūlijam, Rīgā, pie tirdzniecības centra “Spice” informācijas centra apskatāma Nacionālo bruņoto spēku fotoizstāde “Latvijas armija fotogrāfijās”, kas veltīta Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienai.

Fotoizstādē atspoguļota Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju attīstība un gatavība aizsargāt Latviju. Izstādi veido 50 fotogrāfijas, kas uzņemtas laikā no 2015. līdz 2019.gadam, un tajās redzami Nacionālo bruņoto spēku karavīri un militārā tehnika militārajās mācībās, kā arī ikdienā dažādos publiskos pasākumos.

“Pirms 100 gadiem jaunā Latvijas armija sīvās kaujās izcīnīja Latvijas neatkarību. Šis periods tiek uzskatīts par Latvijas armijas dzimšanas laiku. Mūsdienu karavīrs tiek apmācīts, ekipēts un ir augsti motivēts, lai jebkurā brīdī varētu aizsargāt Latvijas valsti un pilsoņus,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Šī fotoizstāde ir dāvana visai sabiedrībai un karavīriem Latvijas armijas 100.gadadienā. Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgade ir svētki visiem Latvijas karavīriem un visiem Latvijas iedzīvotājiem, godinot karavīru un tolaik brīvprātīgo iedzīvotāju cīņas sparu, kas mūsdienās pielīdzināma Nacionālo bruņoto spēku karavīru, zemessargu un ikviena Latvijas iedzīvotāja gatavībai aizsargāt mūsu valsti,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

“Mums ir liels gods un gandarījums sadarboties ar Aizsardzības ministriju, izvietojot fotoizstādi,  kas ļauj ielūkoties mūsu karavīru ikdienā. Aicinām ikvienu tirdzniecības centra apmeklētāju, atzīmējot Latvijas armijas 100. gadadienu, atnākt un iepazīties, cik patiesībā moderni un augsti attīstīti ir mūsu valsts bruņotie spēki, un to, kāda ir karavīru ikdiena. Esmu pārliecināta, ka izstādē ko jaunu varēs uzzināt ikviens no mums,” uz izstādi aicina “Spice” mārketinga vadītāja Linda Kalniņa.

Fotoizstādes autori ir Aizsardzības ministrijas fotogrāfi – virsseržants Gatis Indrēvics un seržants Ēriks Kukutis, Armīns Janiks un Gatis Dieziņš, un to veidojusi Aizsardzības ministrija sadarbībā ar tirdzniecības centru “Spice”.

1918. gada 18. novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.

Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919. gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3. jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6. jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919. gada 10. jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu.

Atceroties šos nozīmīgos vēsturiskos notikumus, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki vēlas īpaši godināt to dienu piemiņu un atzīmēt Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadi, organizējot plašus pasākumus visā Latvijas teritorijā, hronoloģiski virzoties no pirmajām kaujām Kurzemē līdz Latgales atbrīvošanas kaujām.

Plašāka informācija par Latvijas Neatkarības karu un Latvijas armijas 100.gadadienu pieejama Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes sadaļā “Latvijas armijai 100”: https://www.mil.lv/lv/latvijas-armijai-100 .

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU