DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Akcionārs atzinīgi novērtē "Latvijas dzelzceļa" 2018. gada saimnieciskās darbības rezultātus

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) akcionāru sapulcē piektdien, 17.maijā, apstiprināts VAS "Latvijas dzelzceļš" 2018. gada pārskats un konsolidētais koncerna "Latvijas dzelzceļš"  2018. gada pārskats, kam pozitīvu atzinumu sniedzis neatkarīgs pārskata auditors - SIA "PricewaterhouseCoopers". LDz koncerna neto apgrozījums sasniedza 365 miljonus eiro, kas ir par 14,5 % vairāk nekā 2017. gadā. Savukārt peļņa 2018. gadā bija 14,4 miljonu eiro apmērā.

Saskaņā ar auditoru izsniegto un apstiprināto atzinumu, LDz gada pārskats sniedz patiesu un skaidru priekšstatu par uzņēmuma finanšu stāvokli, par tā darbības finanšu rezultātiem un naudas plūsmu, kā arī tas ir sagatavots atbilstoši Eiropas Savienībā apstiprinātajiem starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem. Šis atzinums ir apstiprināts un izsniegts bez piezīmēm.

Veiksmīgas saimnieciskās darbības rezultātā LDz valsts budžetā nodokļu un nodevu veidā iemaksājis 102 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kopumā 2018. gada laikā pa LDz infrastruktūru pārvadāti 49,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,5% vairāk nekā 2017. gadā. 2019. gadā  pa LDz infrastruktūru tiek prognozēts pārvadāt 47,5 miljonus tonnu kravu.

LDz valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš: “Neatkarīgā auditora atzinums par pārskata patiesumu un LDz padomes augstais novērtējums uzņēmuma saimnieciskajai un finanšu darbībai 2018.gadā ir nepārprotams apliecinājums “Latvijas dzelzceļš” pārdomāti izveidotajam un efektīvajam biznesa modelim. Turklāt jāuzsver, ka šādu atzinumu iespējams saņemt tikai tad, ja uzņēmums ir atklāts, caurspīdīgs un labi pārvaldīts, kā arī darbojas saskaņā ar valsts un starptautisko likumdošanu.”

Koncernā “Latvijas dzelzceļš” pagājušajā bija nodarbināti 10 400 darbinieki visā Latvijā. Būtiski pieaugusi darbinieku produktivitāte, kas 2018. gadā sasniedza 62 778 eiro uz vienu darbinieku, par 24% pārsniedzot iepriekšējā gada rādītāju.

LDz arī 2019.gadā turpinās stratēģisko virzību, kas ir ietverta Ministru Kabineta apstiprinātajā Indikatīvās attīstības plānā un Satiksmes ministrijas parakstītajā Daudzgadu līgumā - attīstīt modernu, efektīvu un videi draudzīgu infrastruktūras un loģistikas uzņēmumu grupu, nodrošinot dzelzceļa infrastruktūras pārvaldīšanu un loģistikas pakalpojumus Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības interesēs. Vienlaikus tiks turpināts darbs pie informācijas tehnoloģiju plašākas integrēšanas ikdienas darbībā, kas ļaus paaugstināt konkurētspēju starptautiskajos tirgos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU