DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Līdz 20. maijam iespēja pieteikties novērot Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Līdz pirmdienai, 20. maijam, Latvijas iedzīvotāji var pieteikties šā gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu novērošanai vēlēšanu iecirkņos.

Lai izmantotu šo iespēju, iedzīvotājam jābūt vismaz 16 gadus vecam un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā jāiepazīstas ar mācību kursu “Eiropas Parlamenta vēlēšanu kārtība”, kursa noslēgumā aizpildot brīvprātīgā vēlēšanu novērotāja pieteikuma anketu un izvēloties vēlēšanu iecirkni, kurā novērot vēlēšanas. Pēc tam uz pieteikumā norādīto e-pastu CVK nosūtīs novērotāja pilnvaru, kas vēlēšanu iecirknī jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību.

Mācību kursu CVK ir izstrādājusi sadarbībā ar uzņēmumu “Intea”, un mācību kurss sastāv no trīs daļām “Iecirkņa darbs pirms vēlēšanu dienas”, “Vēlēšanu diena” un “Balsu skaitīšana”. Iepazīties ar mācību kursu aicināti arī partiju un partiju apvienību pilnvarotie novērotāji, vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļi un citi interesenti.

CVK arī atgādina, ka tiesības novērot EP vēlēšanas Latvijā ir 16 partiju un partiju apvienību pilnvarotajiem novērotājiem, kuru deputātu kandidātu saraksti reģistrēti 25. maija EP vēlēšanām.

Tiesības novērot balsošanu un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kā arī CVK un pašvaldību vēlēšanu komisiju pilnvarotiem novērotājiem. Par vēlēšanu novērotājiem nedrīkst pieteikt deputātu kandidātus. Novērotājiem, ierodoties vēlēšanu iecirknī, jāreģistrējas pie vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja, jāuzrāda pilnvarojums un pase vai personas apliecība.

Vairāk www.cvk.lv šeit https://ej.uz/brivpratigais_noverotajs

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU