DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. februārī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policija aiztur vīriešus par zādzībām un mantas bojāšanu Talsu novadā

Valsts policija Talsu pusē aizturēja vairākas personas par motorzāģa un automašīnu zādzībām, kā arī mantas bojāšanu vienas dienas laikā. Kriminālprocesā par automašīnu zādzībām un vienas automašīnas sabojāšanu, vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Tāpat par zādzībām no mājokļiem divām personām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Šo personu vidū ir vīrieši, kuriem jau tika piemērots aizdomās turēto statuss kriminālprocesā, kurā izmeklēšana jau ir pabeigta – par laupīšanas mēģinājumu degvielas uzpildes stacijā decembra vidū.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī janvāra beigās ir uzsākti kriminālprocesi par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem. 30.janvārī tika konstatēts, ka Talsu novadā, Lībagu pagastā ir nozagts motorzāģis, radot cietušajam 200 eiro lielus materiālos zaudējumus. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti divi 1988.gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā. Tāpat notiek darbs kriminālprocesā par zādzību Talsos, Rūķu ielā, kur no garāžas ir nozagts motorzāģis un trimmeris, kur arī ir aizdomas par minēto vīriešu vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā. Kā arī darbs notiek vienā kriminālprocesā par zādzību, kur figurē viens no minētajiem vīriešiem. 

Tajā pašā dienā, 30.janvārī, konstatēts ka Talsos, Andreja Pumpura ielā ir nozagta automašīna “Volkswagen Golf” un automašīna “Saab”. Noskaidrots, ka abas automašīnas nozagtas, sabojājot aizdedzes mehānismus, tādējādi nodarot īpašniekam aptuveni 500 eiro lielus materiālos zaudējumus. Savukārt Talsos, Brīvības ielā konstatēts, ka ir sabojāts automašīnas „BMW” labās puses priekšējais durvju stikls un atpakaļgaitas spogulis, nodarot īpašniekam aptuveni 450 eiro lielu materiālo zaudējumu. Uz aizdomu pamata noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1994.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pirmā nozagtā automašīna bijusi “Saab”, ar kuru vīrietis tālu nav ticis – nedaudz turpinājis kustību, līdz automašīna apstājusies, tad tā iestumta pagalmā. Pēc tam viņš devies pēc otras automašīnas – “Volkswagen Golf”. Ar to viņš ticis līdz Lībagu pagastam, iebrauca sniegā un, nevarot tikt ārā, turpat arī automašīnu atstājis.

1988.gadā dzimis vīrietis, kuram tiek inkriminēta apsūdzība par zādzībām no mājokļiem un 1994.gadā dzimis vīrietis, kuram tiek inkriminēta apsūdzība par automašīnas zādzībām un automašīnas sabojāšanu, ir aizdomās turētie arī kriminālprocesā par laupīšanas mēģinājumu degvielas uzpildes stacijā 13.decembrī. Šis kriminālprocess jau ir nodots tiesai.

Šobrīd vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Kriminālprocesos par notikumiem 30.janvārī vēl turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU