DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. decembrī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Piešķir līdzekļus citu valstu izsniegto rēķinu apmaksai par Latvijas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem

Šodien, 4. decembrī, Ministru kabinets lēma piešķirt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Veselības ministrijai 6,1 miljonu eiro, lai apmaksātu izsniegtos rēķinus  par Latvijas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem citās valstīs.

Šāda summa nepieciešama, lai Nacionālais veselības dienests (NVD) nodrošinātu apmaksu par ES dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Šveices Konfederācijas kompetento institūciju iesniegtajiem rēķiniem par Latvijas iedzīvotājiem ES sociālā nodrošinājuma sistēmas ietvaros sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

2018.gada 10.oktobrī neapmaksātās saistības par saņemtajiem rēķiniem no ES un EEZ dalībvalstīm par Latvijas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem ES sociālā nodrošinājumā sistēmas ietvaros bija 12,9 miljoni eiro. Izsniegto rēķinu apmaksa NVD jāveic 18 mēnešu laikā pēc rēķina saņemšanas.

Lai nodrošinātu daļēju apmaksu par Latvijas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem šajās valstīs, jau iepriekš valdība vienojās 6,7 miljonus pārdalīt VM esošā budžeta ietvaros, izskatot VM sagatavoto informatīvo ziņojumu. Tas vēl jāapstiprina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU