DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Diasporas ekspertu vadībā Luksemburgā vērtēs Latvijas izaugsmes iespējas kosmosa industrijas, transporta un loģistikas nozarēs un investīciju piesaistē

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai stiprinātu diasporas pienesumu Latvijas tautsaimniecības attīstībai, pateicoties zināšanu pārnesei un mītnes zemju kontaktiem, Luksemburgas latviešu biedrība “Luksemburga Latvija” sadarbībā ar Eiropas Latviešu apvienību no 19. oktobra līdz 21. oktobrim Luksemburgā pulcēs diasporas nozaru ekspertus no visas Eiropas, kā arī Luksemburgas un Latvijas partnerus apaļā galda diskusijām par Latvijas izaugsmes iespējām kosmosa industrijas, transporta un loģistikas nozarēs un investīciju piesaistē.

“Šo tikšanos mērķis ir izvērtēt Luksemburgas pieredzi, piefiksēt idejas un sadarbības iespējas Latvijas tautsaimniecībai būtiskās jomās, izmantojot diasporas profesionāļu pieredzi un kontaktus. Turklāt šis brīdis, kad Latvijā notiek jaunas valdības veidošana, dod iespēju progresīvu ideju ģenerēšanai un piedāvāšanai rīcībpolitikas veidotājiem,” stāsta rīkotāja Elīna Pinto. Luksemburgas ekonomikas diversifikācijas stratēģijas ietvaros kosmosa industrijas un pētniecības attīstībai un loģistikas sektoram ir būtiska loma, un Luksemburga šajās nozarēs izvirzījusies vadošās pozīcijās Eiropā. Diskusijās tiks noteiktas nozaru attīstības un praktiskas sadarbības iespējas starp Latvijas, Luksemburgas un diasporas partneriem, un izstrādāti priekšlikumi politikas veidotājiem, uzņēmējiem, izglītības iestādēm un diasporas organizācijām šādas sadarbības stiprināšanai.

Apaļā galda diskusijas atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, un papildus ar LIAA atbalstu noritēs ekspertu seminārs par diasporas potenciālu investīciju piesaistē un ieguldījumu instrumentu jaunradē.

Piedalīties diskusijās aicināti visi interesenti, dalībai reģistrējoties līdz 18. oktobrim. Apaļā galda diskusijas notiks latviešu vai angļu valodā (sesijas ar ārvalstu ekspertu dalību). Reģistrācijas anketas un sīkāka informācija par programmu un dalībniekiem pieejama šeit:

Kosmosa rīcībpolitikas attīstība (19. oktobrī) - https://ej.uz/LuxKosmoss

Transports un loģistika (20. oktobrī) - https://ej.uz/LuxTransports

Investīciju piesaiste (21. oktobrī): rīcībpolitikas apaļais galds un LIAA ekspertu seminārs par diasporas investīciju potenciālu - https://ej.uz/LuxInveste

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI