DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. septembrī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Nodrošinās neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu Latvijas un Lietuvas pierobežā

Šodien, 18.septembrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts par pārrobežu sadarbību starp Latviju un Lietuvu, kas paredz neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu abu valstu pierobežas teritorijā*.

Lai ārkārtas situācijās nodrošinātu ātru un efektīvu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu Latvijas un Lietuvas pierobežas iedzīvotājiem, abas puses ir panākušas vienošanos par sadarbības projektu**. Tā mērķis ir ne tikai neatliekamo medicīnisko pakalpojumu sniegšana, bet arī informācijas apmaiņa un kopēju treniņu un apmācību organizēšana.

Paredzēts, ka pakalpojumi tiek sniegti bez atlīdzības sistēmas ietvaros un sadarbība attieksies uz Latvijas un Lietuvas teritorijām, kas atrodas pie valstu robežas līdz 20 km attālumā no tās.

Jau ziņots, ka 2010.gadā Baltijas valstu premjerministri izveidoja Veselības jautājumu darba grupu, kurai tika dots uzdevums vienoties par neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanu Latvijas–Igaunijas un Latvijas–Lietuvas pierobežas teritorijās. Latvija un Igaunija jau noslēgusi šādu vienošanos, taču starp Lietuvu un Latviju tas vēl nav izdarīts, ņemot vērā, ka abās valstīs ir atšķirīga neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanas kārtība.

*Ministru kabineta noteikumu projekts “Par Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības nolīgumu par pārrobežu sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijā”

**Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības nolīgums par pārrobežu sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības  nodrošināšanā Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijā

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU