DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. novembrī, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

20 valstis Rīgā diskutēs par inovācijām tiesu administrēšanā

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Š.g. 8.-9. novembrī Rīgā norisināsies Eiropas Savienības, Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu tiesu administratoru forums, lai dalītos pieredzē par lielākajiem izaicinājumiem tiesu darba organizācijā un inovatīvajiem risinājumiem.

Foruma laikā, diskusijās par sasniegumiem tiesu pārvaldībā piedalās arī Eiropas Padomes Komisija Tiesu efektivitātei (CEPEJ) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD).

Foruma dalībnieki diskutēs par inovācijām attiecībā un pieeju tiesiskumam, moderno tehnoloģiju ieviešanu, kā arī komunikāciju ar sabiedrību.

Forums ir Latvijas Tiesu administrācijas iniciatīva, jo šobrīd iestāde īsteno vairākus nozīmīgus projektus, kuri vērsti uz tiesu administrēšanas, tiesu un tieslietu sistēmu pilnveidošanu. Kā nozīmīgākos var minēt vienotās E – lietas platformas izveidi, apvienojot tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu resursus, kā arī projektu Justīcija attīstībai, ieviešot virkni būtisku pasākumu Latvijas tieslietu sistēmas stiprināšanai.

Tiesu administrācijām ir savlaicīgi jāreaģē uz dažāda veida politikas reformām un citiem ārējiem apstākļiem, kas ietekmē tiesu sistēmas darbību praktiskajā kontekstā. Tādējādi, tiesu administrācijām ir jābūt aktīvām stiprinot tiesu sistēmas kapacitātes, attiecīgi nodrošinot stabilitāti neizbēgamu pārmaiņu laikā. Tādējādi, Latvija aicināja citu valstu kolēģus dalīties pieredzē attiecībā uz lielākajiem izaicinājumiem tiesu darba organizācijā un inovatīvajiem risinājumiem.

Tiesu administrācija direktors Edvīns Balševics norāda, "Lai gan tiesu administrēšanai ir izteikti praktisks raksturs, taču intelektuālais ieguldījums un moderno tehnoloģiju izmantošana ir divi elementi, kas spēj nodrošināt tās neierobežotu attīstību. Turklāt laba pārvaldība tiesu administrēšanas jomā var būtiski attīstīt pieeju tiesiskumam, stiprināt tiesu varam neatkarību, valsts ekonomikas attīstību un investīciju piesaisti, radot uzticēšanos tiesu sistēmai".

Forums tiek organizēts Eiropas sociālā fonda projekta Justīcija attīstībai ietvaros tiesvedības efektivitātes un kvalitātes veicināšanai.

Vairāk informācijas par projektu Justīcija attīstībai pieejama šeit: https://ta.gov.lv/LV/sadarbiba_1510/eiropas_socialais_fonds_1520

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU