DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2017
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Sportiskas un radošas aktivitātes ES mājas Atvērto durvju dienās

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Atzīmējot Eiropas Sporta nedēļu, 22. septembrī un 23. septembrī Eiropas Savienības māja, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā vērs durvis lieliem un maziem, aicinot piedalīties sportiskos un radošos pasākumos.

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs notiks trešo gadu, šogad tā norisināsies no 23. līdz 30. septembrim un tās mērķis – mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt ikdienā būt fiziski aktīvākiem.

ES mājas Atvērto durvju dienās būs iespēja ne tikai izkustēties, bet arī uzzināt veselīga uztura principus, nodarbināt prātu erudīcijas spēlē un padomāt par savu un bērnu emocionālo labsajūtu attiecību dejas izrādē.

Skolēni un skolotāji, studenti, ģimenes un draugi aicināti 22. un 23. septembrī fotografēt, risināt mīklas un tuvāk iepazīt dažādas ar Eiropas Savienību saistītas vietas un objektus galvaspilsētā, piedaloties foto orientēšanās spēlē "Izzini Eiropu Rīgā!".

Uzdevumu lapas 22. septembrī no plkst. 10.00 būs saņemamas Eiropas Savienības mājā vai izprintējamas no www.esmaja.lv. Dalībnieki kontrolpunktu secību varēs izvēlēties un spēles gaitu plānot paši, lai pagūtu finišēt Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā 22. septembrī līdz plkst. 19.00 vai 23. septembrī līdz plkst. 14.00.

Lai apmeklētu visus desmit kontrolpunktus, būs jānoiet trīs līdz pieci kilometri, uzdevumi veicami apmēram stundas laikā. Spēles noteikumi publicēti: http://ej.uz/Izzini-Eiropu-Riga. Dalībnieki, kas sasniegs visus kontrolpunktus un izpildīs erudīcijas uzdevumus, uzreiz pēc finiša Eiropas Savienības mājā saņems veicināšanas balvas. Starp visiem dalībniekiem, kas iegūs lielāko punktu skaitu, tiks izlozēti pieci dāvanu komplekti, kuros būs arī skolēnu mācību uzņēmuma "GB Games" izstrādātā erudīcijas spēle "ES un mēs".

22. septembrī plkst. 11.00 notiks veselīga dzīvesveida un uztura nodarbība pusaudžiem (11 – 15 gadi). Pirmajā daļā "Prātīgs uzturs" sertificētas uztura speciālistes no "Foodtastic!" iesaistīs skolēnus diskusijā par veselīgu dzīvesveidu, tostarp uzturu, runās par cilvēka organismu kā unikālu, sarežģīti veidotu sistēmu, par ikdienas ēdienkartē nepieciešamajām uzturvielu grupām, to nozīmi organisma funkcionēšanā un veselības stiprināšanā. Jaunieši uzzinās, kas ir kvalitatīva pārtika, kā saplānot ikdienas maltītes un izvēlēties uz skolu ņemamās uzkodas. Nodarbības otrajā daļā treneres Judītes Žižkunes vadībā skolēni izkustēties un izstaipīsies, iemācoties vingrojumus, kas viegli izpildāmi skolā starpbrīžos, lai pēc tam veiksmīgi un produktīvi turpinātu mācīties.

Aicinām skolotājus pieteikt savu klasi, līdz 14. septembrim (ieskaitot) aizpildot anketu šeit. 15. septembrī no visiem pieteikumiem izlozēsim vienu klasi, kurai būs iespēja šo nodarbību apmeklēt.

22. septembrī plkst. 18.00 bērnus vecumā no 3 – 8 gadiem un pieaugušos ielūdzam uz laikmetīgās dejas izrādi "Eksperiments ar apskāvienu", kas nominēta "Spēlmaņu nakts 2017" balvai kategorijā "Gada sasniegums laikmetīgajā dejā".

Izrāde ir jautra rotaļa, kurā dalībnieki kopā ar skatītājiem meklēs ceļu uz apskāvienu. Izrādē caur kustību tiek izdzīvoti dažādi attiecību varianti, kuros visas darbojošās personas grib veidot kontaktu, taču nespēj atrast kopīgu valodu.

Izrādes mērķis ir veicināt mazo skatītāju asociatīvo domāšanu, kā arī iepazīstināt bērnus ar laikmetīgo deju viņiem saprotamā valodā. Izrādes laikā bērniem tiek dota iespēja iesaistīties un pārbaudīt, kāds apskāviens ir vislabākais un patīkamākais. Pieskāriens ir nozīmīgs komponents ikvienu attiecību veidošanā. Apskāviens ir dabisks veids, kā paust rūpes un mīlestību, un tas spēj būt pat dziedinošs.

Radošā komanda: režisore Antra Austriņa - Seņkāne, kā arī horeogrāfi un izpildītāji: Alise Putniņa, Katrīna Albuže un Modris Opelts. Izrādes kostīmu māksliniece ir Anete Agneta Krišjanova. Izrādes producente un projekta vadītāja ir Diāna Trope, bet projekta koordinātore - Daila Stroža.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties izrādei iepriekš šeit.

Sestdien, 23. septembrī, plkst. 11.00 uz veselīga dzīvesveida un uztura nodarbību aicinām bērnus (6 – 10 gadi). Pirmajā daļā "Uzturs dzīvespriekam un enerģijai" sertificētas uztura speciālistes no "Foodtastic!" stāstīs, kāds ir cilvēka organisms un kāpēc tā funkcionēšanai nepieciešams kvalitatīva pārtika. Bērni uzzinās, kādu kaitējumu nodara našķi un saldināti gāzētie dzērieni, kāpēc ir svarīgas regulāras maltītes un šķidruma uzņemšana. Nodarbības otrajā daļā treneres Ievas Ginteres vadībā mazie izkustēsies Zumba Kinds deju ritmos. Aicinām bērnus saģērbt ērtā apģērbā un ņemt līdzi sporta nodarbībai piemērotus maiņas apavus.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš šeit.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Septembra mēnesis Latvijā ir nozīmīgs ar to, ka 2003. gada septembrī notika pilsoņu referendums par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Līdz ar to ES mājā par tradīciju ir kļuvusi Atvērto durvju diena, kuru ik gadu rīko Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.
Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kuras pasākumos aicināts iesaistīties ikviens – neatkarīgi no vecuma, tautības vai fiziskās sagatavotības. Latvijā par Eiropas Sporta nedēļas norisi atbild Latvijas Sporta federāciju padome. Informācija par aktualitātēm un pasākumiem: http://beactivelatvia.lv/.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU