DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. septembrī, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

CSP aptaujās Latvijas iedzīvotājus par viņu pārvietošanos

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) pirmdien, 4. septembrī, uzsāks aptauju par Latvijas iedzīvotāju pārvietošanos. Aptaujas mērķis ir iegūt starptautiski salīdzināmu statistiku par iedzīvotāju mobilitāti, kas nepieciešama teritoriālās un transporta plānošanas, vides aizsardzības un citās jomās.

CSP aptaujās 11 000 personas no 15 līdz 84 gadiem visā Latvijā, kuras izvēlētas ar nejaušas gadījuma izlases metodi. Personām, kuras ir iekļautas izlasē, ir nosūtīta CSP vēstule ar informāciju par šo aptauju. No 4. septembra līdz 17. septembrim respondenti varēs aizpildīt aptaujas anketu elektroniski CSP vietnē http://e.csb.gov.lv. Elektroniskās aptaujas laikā darbosies bezmaksas konsultatīvais tālrunis 80000098 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz 20.00). Ja anketa netiks aizpildīta elektroniski, tad līdz 30. novembrim CSP intervētājs aptaujās respondentu telefonintervijā vai klātienē.

Katram izlasē iekļuvušajam iedzīvotājam būs jāapraksta viena nedēļas diena, atceroties visas pārvietošanās un braucienus 24 stundu laikā. Aptaujā ir jautājumi par katru pārvietošanos – kad, uz kurieni un ar ko notika  pārvietošanās. Iegūtie rādītāji būs, piemēram, cik kilometrus dienā vidēji veic viens Latvijas iedzīvotājs, kādus transporta veidus izmanto, kāds ir viņa pārvietošanās ilgums un iemesli, kāds ir automašīnu un taksometru noslogojums un to izmantošanas iemesli.

CSP aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un piedalīties aptaujā, lai iegūtu ainu par Latvijas iedzīvotāju pārvietošanos. CSP garantē pilnīgu personas datu konfidencialitāti, un iegūto informāciju izmantos tikai apkopotā veidā.

Aptaujas par iedzīvotāju pārvietošanos (mobilitāti) citās Eiropas valstīs veic regulāri ņemot vērā ES statistikas biroja Eurostat rekomendācijas par pasažieru mobilitātes statistiku. Iegūtos rādītājus izmanto teritoriālās, transporta, vides un citu jomu attīstībā, plānošanā un pētniecībā. Šo aptauju finansē no ES budžeta projekta "Pasažieru mobilitāte un autoceļu satiksmes statistika" ietvaros. Rezultātu publicēšana plānota 2018. gada 2. ceturksnī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU