Kapulauks Baltie krusti ir piemiņas vieta, kurā guldīti 1940./1941.gada komunistiskā režīma upuri. Lielākā daļa apbedīto ir no tā saucamajiem "Šustina" un "Vēvera" sarakstiem. Tajos minētos cilvēkus padomju represīvās iestādes apcietināja laikā no 1941. gada 22. jūnija līdz 26.junijam. 99 cilvēku mirstīgās atliekas atrada pēc vācu karaspēka ienākšanas, apraktus Centrālcietuma 4. korpusa pagalmā. Pirmos upurus Balto krustu kapulaukā Meža kapos guldīja 1941. gada 6. jūlijā. Tepat tika apbedīti arī citi padomju režīma upuri, kurus atrada līdz 1944. gadam.
2006. gadā "Balto krustu kapulaukā" atklāja memoriālu "Ēna", ko projektēja arhitekte Marta Daugaviete un Somijas granītā pārvērta tēlnieks Jānis Karlovs. Kapulaukā pie lielā krusta pamatnes ir ierakta urna ar GULAGA nometņu vietās paņemto zemi. 1990. gadu vidū zemi savāca un atveda uz Latviju represētais Ilmārs Knaģis un viņa domubiedri.
Piemiņas brīdī klātesošos uzrunās Rīgas evaņģēliski luteriskās Augšāmcelšanās draudzes mācītājs Guntis Kalme, Rīgas politiski represēto biedrības priekšsēdētājs Jānis Lapiņš, Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieki Inese Dreimane un Rihards Pētersons. Pasākuma laikā būs apskatāma arī Okupācijas muzeja veidotā ceļojošā izstāde "Pēc mums vēl ilgi zeme skums".
Latvijas Okupācijas muzejs aicina godināt nepatiesi apsūdzētos un nogalinātos komunistiskā režīma upurus.