DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. decembrī, 2015
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Uzlabo rūpnieciskā īpašuma regulējumu nacionālajā līmenī

Šodien, 2015. gada 17. decembrī, Ministru kabinets atbalstīja daļu no Patentu valdes izstrādāto normatīvo aktu projektu kopuma, kas ar 2016. gada 1. janvāri pilnveidos rūpnieciskā īpašuma (patenti, preču zīmes un dizainparaugi) regulējumu nacionālajā līmenī.

Ministru kabinets pieņēma Patentu valdes nolikumu, Patentu valdes budžetu 2016. gadam, Patentu valdes un Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes maksas pakalpojumu cenrāžus, kā arī dokumentu reģistrācijas vai pēcreģistrācijas procedūras iesniegšanas kārtību Patentu valdē.

Patentu valde informē, ka jauno cenrāžu apstiprināšana neparedz būtiskas maksas pakalpojumu izmaiņas, salīdzinot ar esošajiem, un apvieno vienuviet visus Patentu valdes sniegtos maksas pakalpojumus, kas iepriekš bija atsevišķos noteikumos. Izmaiņas paredz, ka maksas pakalpojumiem, kas līdz šim tika iekasēti nodevu veidā, netiks piemērots PVN. Turpmāk lietotājiem draudzīgāka paredzēta e-pakalpojumu izmantošana, proti, 10% atlaide tiks piemērota tiem elektroniski iesniegtajiem pieteikumiem, kuri uzreiz tiks apmaksāti.

Jau ziņots, ka 2016. gada 1. janvārī stāsies spēkā "Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likums", ar kuru tiks nostiprināta un pilnveidota Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes, patentpilnvarnieku un Patentu valdes darbības jomas.

Ar noteikumu projektiem var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā. Visi ar "Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likumu" saistītie normatīvie aktu projekti pieejami Patentu valdes mājas lapā.

Ilze Grava
Patentu valdes
Patentu tehniskās bibliotēkas
Informācijas resursu nodaļas
Vecākā referente

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU