DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2014
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselīgo pašvaldību tīklā uzņem 8 jaunas pašvaldības

Šodien, 21.novembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Nacionālajā Veselīgo pašvaldību tīklā uzņem 8 jaunas pašvaldības - Jūrmalas pilsētu, Vecpiebalgas, Tukuma, Lielvārdes, Varakļānu, Kandavas, Dagdas un Carnikavas novadus.

Šobrīd Nacionālajā Veselīgo pašvaldību tīklā darbojas – 33 pašvaldības un pilsētas - Aizkraukles, Aknīstes, Balvu, Cēsu, Daugavpils, Garkalnes, Iecavas, Jaunpils, Kuldīgas, Mārupes, Nīcas, Ogres, Olaines, Priekules, Rucavas, Rundāles, Salas, Siguldas, Skrundas, Strenču, Tērvetes novadi un Jēkabpils, Jelgavas, Liepājas un Rīgas pilsētas, kā arī 8 no jauna uzņemtās pašvaldības.

Šodien SPKC notika ikgadējā Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla koordinācijas komisijas sēde, kuras laikā tiek pārrunāts gada laikā paveiktais un plānoti darbi 2015.gada periodam. Pašvaldību pārstāvji tika informēti par iepējām piesaistīt Eiropas Savienības investīcijas veselības veicināšanai reģionos, pārrunāta informācija par epidemioloģisko situāciju Latvijā un infekcijas slimību izplatību izglītības, ārstniecības, sociālās aprūpes iestādēs un pārtikas aprites objektos. Tikšanās laikā pašvaldības tika aicinātas piedalīties piedalīties dažādos jau eksistējošos projektos, ko organizē biedrība "Papardes zieds", Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Valsts sporta medicīnas centrs u.c. 

Veselīgo pašvaldību tīkla mērķis ir sekmēt labas prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām, atbalstīt pašvaldības dažādu sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumu risināšanā lokālā līmenī, kā arī paaugstināt pašvaldību darbinieku izglītotību sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumos.

Veselīgo pašvaldību tīkla koordinatori atzina, ka to pašvaldību iedzīvotāji, kuras jau darbojas veselīgo pašvaldību tīklā, jau šī gada laikā redzēja pirmās pārmaiņas veselības veicināšanas jomās. Tieši šīm pašvaldībām bija iespēja pirmajām pietiekties dažādiem veselību veicinošajiem projektiem, t.sk. pasākumiem un akcijām skolās, kas vērsti uz smēķēšanas mazināšanu, atkarības vielu profilaksi un bērnu zobu veselības stiprināšanu.

Latvijas Nacionālais Veselīgo pašvaldību tīkls ir daļa no Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Veselīgo pilsētu programmas (Healthy Cities), kas ir pirmā programma, kur PVO sadarbojas tieši ar vietējām autoritātēm vietēja līmeņa veselības veicināšanas jautājumu risināšanai. Saskaņā ar Veselīgo pilsētu programmu, katra dalībvalsts arī var veidot savu nacionālo Veselīgo pilsētu/pašvaldību tīklu, kāds tagad ir izveidots arī Latvijā. Eiropas reģionā šobrīd ir izveidojušies 30 PVO Nacionālie Veselīgo pašvaldību tīkli, kas apvieno vairāk nekā 1400 pašvaldības savu iedzīvotāju veselības veicināšanai.

Plašāk par Veselību veicinošo pašvaldību tīklu ŠEIT.

Slimību profilakses un kontroles centrs
Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU