DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. septembrī, 2012
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

SAK atzinīgi novērtē aktīvo sabiedrības līdzdalību diskusijā par NAP

Publicēts pirms 12 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Valsts prezidents Andris Bērziņš 17.septembrī piedalījās SAK sēdē, kurā notika diskusija par Nacionālo attīstības plānu, kuru prezentēja Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

Pēc diskusijas SAK pozitīvi novērtēja Nacionālā attīstības plāna 2014.- 2020.gadam izstrādes procesa gaitu, atklātību informācijas apritē un sabiedrības iesaisti lēmuma pieņemšanas procesā. SAK rosināja panākt vienotu politisko izpratni par publisko resursu koncentrācijas nepieciešamību valsts attīstībai svarīgākajos virzienos, veicinot izmaiņas izglītības, zinātnes un inovācijas jomā, atbalstot eksporta attīstību un publiskās infrastruktūras pielāgošanu uzņēmējdarbības veicināšanai, nodrošinot valsts konkurētspējai nepieciešamo tiesisko vidi, kura nosaka racionālus uzņēmējdarbības noteikumus. Tika uzsvērts, ka koncentrējot resursus jāizvērtē piedāvāto izmaiņu sekas un ierobežojumus industriālās attīstības perspektīvai.

SAK diskusijas laikā vērsa uzmanību tam, ka cilvēku labklājības izaugsmei jāiet kopsolī ar saudzīgu attieksmi pret Latvijas dabas bagātībām un paaudzēs uzkrāto kultūras kapitālu – tam jākalpo par pamatu gudras ekonomiskās izaugsmes atbalstam.

Noslēgumā SAK Ierosināja par reģionālās attīstības pamatprincipu noteikt pieeju, ka "publiskie finanšu resursi seko līdzi piesaistītājiem privātajiem resursiem", tādā veidā sniedzot pietiekamu motivāciju pašvaldībām meklēt un piesaistīt privātās investīcijas, izmantojot reģionālās un nozaru priekšrocības. Tieši tādēļ jau plānojot finanšu izlietojumu ir jāņem vēra ilgtspējīgu privāto investīciju izvietojumu, uzsvēra SAK dalībnieki.

Cieņā,
Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests
Tālr.: (+371) 67092132
Fakss: (+371) 67320404 
e-pasts: prese@president.lv
Seko līdzi Valsts prezidenta aktivitātēm http://www.president.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI