Dzīvē gadās situācijas, kad savu lietu kārtošanu ir nepieciešams uzdot citai personai, – paredzama prombūtne, nepietiekamas juridiskās zināšanas, veicamo darbu apjoms, slimība…
Personāldaļu vadītāji atzīst, ka, lai izbeigtu darba attiecības, visbiežāk tiek noslēgta abpusēja vienošanās. Tam Darba likumā paredzēts īpašs regulējums, un…
Ikviena iedzīvotāja pienākums ir deklarēt savu dzīvesvietu. Izdarīt to var vienkārši - klātienē pašvaldībā vai elektroniski ar interneta starpniecību. Nav arī nepieciešama…
Vēlos uzdāvināt savam radiniekam nekustamo īpašumu, kā to pareizāk īstenot? Šis ir viens no bieži uzdotiem jautājumiem LV portāla sadaļā e-konsultācijas. LV portāls skaidro,…
Personu apliecinošs dokuments apliecina tā turētāja identitāti un tiesisko statusu. Latvijā ir divu veidu personu apliecinoši dokumenti – personas apliecība (eID) un pase. LV…
Nereti cilvēki savstarpēju mantisko attiecību sakārtošanai izvēlas noslēgt dāvinājuma līgumu. Šādam darījumam ir savas priekšrocības un savi riski. Šajā skaidrojumā par…
Dabā nekas nav mūžīgs. Diemžēl tas attiecināms arī uz cilvēkiem. Civillikuma 655.pants noteic, ka mantojums atklājas ar mantojuma atstājēja nāvi vai ar viņa izsludināšanu…
Lai motivētu nekustamo īpašumu izīrētājus un iznomātājus kļūt par nodokļu maksātājiem, šādai saimnieciskajai darbībai savulaik likumā noteica iespēju maksāt…
Ja darba attiecības tiek izbeigtas, darba devējs darbiniekam izmaksā visas naudas summas, kas viņam pienākas, un puses šķiras, cieņpilni novēlot viena otrai veiksmi. Dažās…
LV portālam: JĀNIS LAPSA, zvērināts advokāts, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes pasniedzējs
1. februārī stājās spēkā grozījumi Notariāta likumā, kas nosaka, ka laulību šķirt var ne tikai tiesa, bet arī zvērināts notārs. Tas gan iespējams tikai tad, ja vīram un…
No pagājušā gada februāra Latvijā laulību var šķirt ne tikai tiesā, bet arī pie zvērināta notāra. Tiesā laulību šķir, ja starp laulātajiem pastāv strīds un viņi nespēj…
Komerclikums paredz, ka komersants var pilnvarot kādu personu slēgt darījumus vai veikt komercdarbību komersanta vārdā. Komerclikumā ir noteikti divi komercpilnvaru veidi – prokūra…
Ģimene ir sabiedrības dabiskais pamatelements. Neraugoties uz pasaulē šobrīd tik izplatīto praksi – pārim gadiem dzīvot kopā, veidot kopīgu saimniecību, radīt un audzināt…
Patiešām nav lāga, ja cilvēkam pieder māja, lielāks vai mazāks zemes gabals, taču no savas sētas līdz lielceļam vai šosejai var tikt, vien šķērsojot kaimiņa īpašumu. Iemesli,…
Nenokārtotas parādsaistības dažādu iemeslu dēļ ir daudziem cilvēkiem. Kaut arī šķiet, ka parādu gadiem varēja neatdot un dzīvot mierīgi, pienāk brīdis, kad savas saistības…
Vakar Jānis vēl te strādāja, bet šodien viņa darbā nav. Uz telefona zvaniem neatbild. Arī rīt un parīt viņa darbā nebūs. Paiet nedēļa, mēnesis – Jānis kā ūdenī iekritis.…
Viens no izplatītākajiem lietišķo rakstu jeb darījumu rakstu veidiem ir iesniegums – oficiāls raksts, ko persona iesniedz iestādei, uzņēmumam, organizācijai vai amatpersonai,…