Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati, 2019. gads Latvijā ar vidējo gaisa temperatūru +8,1 °C kļuvis par vissiltāko novērojumu vēsturē…
Oktobra sākumā četras dienas visu Latviju pārklāja dūmaka – ļoti augsts gaisa piesārņojums ar sīkām putekļu daļiņām PM10, kas 2. oktobrī Rīgā un Rucavā seškārt…
Izstrādāti jauni Ministru kabineta noteikumi, kas paredz vēl stingrākas dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, nosaka dzeramā ūdens monitoringa un kontroles…
LV portālam: ANDRIS VĪKSNA, Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu un klimata daļas vadītājs
VSIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) turpina sniegt augstas kvalitātes pakalpojumus dažādās ar vidi saistītās jomās, ko apliecina nesen iegūtais,…
Valsts SIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" (LVĢMC) izveidojis publiski pieejamus Latvijas derīgo izrakteņu atradņu digitālos datus. Tie apkopoti četrās kartēs…
VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” eksperte Iveta Indriksone nesen atgriezās no Azerbaidžānas, kur piedalījās projektā, kura mērķis ir stiprināt…
Valsts SIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC), sadarbojoties ar Starptautisko atomenerģētikas aģentūru, ir uzsācis Nacionālo tehniskās sadarbības…
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra eksperti, veicot 2017. gada meteoroloģisko datu analīzi, kā arī, iepazīstoties ar sabiedrības viedokli interneta vietnēs, secinājuši,…
2017. gada 27. oktobrī pirmo reizi Latvijā notiks “Copernicus Climathon 2017” – 24 stundu ilgs pasākums, kas vienlaikus norisinās lielākajās pasaules pilsētās. Tajā piedalīsies…
22. marts ir Pasaules ūdens diena, savukārt 23. marts – Pasaules meteoroloģijas diena. Šogad Pasaules Meteoroloģijas organizācijas (PMO) izvirzītais moto ir "Weather-ready,…
Latvijā regulāri veic vides monitoringu, lai iegūtu informāciju par vides stāvokli un tā izmaiņām, kā arī par piesārņojuma ietekmi uz veselību. Taču normatīvie akti neparedz…
Lai iegūtu zinātniski pamatotus rezultātus, kā mazo hidroelektrostaciju (HES) radītās ūdens līmeņa svārstības ietekmē upēs dzīvojošās zivju sugas, Latvijas Vides, ģeoloģijas…
Lai apzinātu farmaceitisko vielu klātbūtni Baltijas jūrā, konstatētu to izcelsmes avotus un ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku veselību, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas…
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Iekšzemes ūdeņu nodaļas eksperti ir sagatavojuši Sākotnējā plūdu riska novērtējuma ziņojuma projektu, kas ievietots…
Projekta mērķis ir novērtēt mazo HES darbības ietekmi uz upju ekosistēmām Latvijas - Lietuvas pārrobežu upju baseinos.
Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ieguvis starptautiski atzīto ISO 50001 energopārvaldības sistēmas standartu. Tas nozīmē, ka uzņēmums, kuram tas piešķirts,…
Šobrīd norisinās Eiropas Jūras novērojumu un datu tīkla (EMODnet) projekta trešā kārta (2017.-2019. gadam), kurā piedalās arī valsts SIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas…
VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” speciālisti izstrādājuši septiņas infografikas, lai sabiedrību izglītotu par gaisa piesārņojuma…
Atbilstoši Pasaules Meteoroloģijas organizācijas vadlīnijām “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) uztur meteoroloģiskā monitoringa staciju…