SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
05. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Veselība
14
14

Ātros antigēnu testus Covid-19 sertifikāta saņemšanai varēs veikt arī aptiekās

Stājas spēkā 05.11.2021.

Freepik

Turpmāk ātrie antigēnu testi, kas nepieciešami darbiniekiem Covid-19 testēšanas sertifikāta iegūšanai, varētu kļūt pieejamāki, jo tos būs iespējams veikt arī aptiekās, piesaistot farmaceitus un farmaceitu asistentus.

To paredz 2. novembrī apstiprinātais grozījumu projekts Ministru kabineta noteikumos Nr. 228 “Aptieku darbības noteikumi”, kas papildina pakalpojumu klāstu, ko aptieka var piedāvāt veikt apmeklētājiem farmaceitiskās aprūpes ietvaros ar jaunu pakalpojumu – SARS-CoV-2 vīrusa antigēna noteikšana (28.15. apakšpunkts).

Savukārt grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas stājas spēkā 5. novembrī, papildina personu loku, kuras ir kvalificētas veikt antigēna testu sertifikāta izsniegšanai. Testu var veikt ne tikai ārstniecības persona, ārstniecības atbalsta persona vai medicīnas asistents, bet arī Latvijas Farmaceitu biedrībā reģistrēts farmaceits un farmaceita asistents, kurš strādā licencētā vispārējā tipa aptiekā.

Lai nodrošinātu farmaceitu vai farmaceita asistentu piekļuvi vienotajai veselības nozares elektroniskajai informācijas sistēmai (e-veselībai), aptiekas vadītājam jāsniedz dati Veselības inspekcijai.

Kā zināms, iedzīvotāji, kuriem darba pienākumu veikšanai nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un kuriem šāda sertifikāta vēl nav, savus darba pienākumus var veikt ar testēšanas sertifikātu, kas izsniegts ne agrāk kā pirms 72 stundām. Darba pienākumu veikšanai nepieciešamo testēšanu var veikt arī ar ātro antigēna testu, kura rezultāts pieejams jau 15-20 minūšu laikā. Šobrīd antigēna testi sertifikāta iegūšanai ir pieejami vairāk nekā 120 testēšanas punktos.

Aptieku darbības noteikumu 28.1 punkts paredz, ka aptiekās un to filiālēs farmaceitiskās aprūpes ietvaros apmeklētājiem var piedāvāt veikt dažāda veida veselības paškontroli:

  • holesterīna un triglicerīdu līmeņa noteikšanu asinīs;
  • glikozes līmeņa noteikšanu asinīs ar glikometru;
  • pulsa frekvences un arteriālā asinsspiediena mērīšanu;
  • svara vai ķermeņa masas indeksa noteikšanu;
  • SARS-CoV-2 vīrusa antigēna noteikšanu.
Labs saturs
14
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU