SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
06. martā, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes

Stingrākas prasības cīņā ar piesārņojumu

Stājas spēkā 06.03.2018.

FOTO: Ieva Lūka, LETA

Šodien stājas spēkā grozījumi likumā "Par piesārņojumu". Tie paredz prasību līdz 2021. gadam ostās uzstādīt kravas izgarojumu emisijas kontroles sistēmas, lai ierobežotu gaistošos ķīmiskos savienojumus, kas izdalās, tankkuģos iekraujot naftas produktus un bīstamas ķīmiskās vielas.

Izmaiņas paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam (VVD).

Ostās līdz 2021. gada decembrim būs jāuzstāda kravas izgarojumu emisijas kontroles sistēmas, lai ierobežotu gaistošos ķīmiskos savienojumus, kas izdalās, tankkuģos iekraujot naftas produktus un bīstamas ķīmiskās vielas. Tas attieksies uz naftas produktiem un bīstamām ķīmiskajām vielām ar noteiktu tvaika spiedienu, ja šādu vielu apgrozījums ostās būs lielāks par 200 tūkstošiem tonnu gadā. Vietējās pašvaldības varēs noteikt stingrākas prasības attiecībā uz izgarojumu kontroles sistēmu uzstādīšanas nepieciešamību, darbību un tās monitoringu.

Jaunas prasības noteiktas arī degvielas piegādātājiem. Paredzēts, ka viņiem līdz 2020. gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par sešiem procentiem.

Katru gadu līdz 15. maijam degvielas piegādātājam būs jāsniedz VVD dati par iepriekšējā gadā Latvijā piegādātās degvielas un enerģijas daudzumu, kā arī siltumnīcefekta gāzu intensitāti piegādātajā degvielā. Ja degvielas piegādātājs nebūs samazinājis siltumnīcefekta gāzu emisijas, viņam varēs likt samaksāt valsts budžetā 0,01 procentu no degvielas piegādātāja pēdējā finanšu gada neto apgrozījuma, kas attiecas uz degvielas apriti, tostarp piegādi un tirdzniecību.

Regulējums papildināts ar jaunu pantu par elektromagnētisko lauku starojuma novērtēšanu un ierobežošanu. Prasības attieksies uz ierīcēm – mehāniskām, elektriskām vai to konstrukcijām, kā arī to apvienojumiem –, kas paredzētas speciālu funkciju izpildei. Valdībai būs jānosaka elektromagnētisko lauku starojuma robežlielumi, to piemērošanas kārtība un novērtēšanas metodes, prasības elektromagnētisko lauku radītā riska novēršanai vai samazināšanai, kā arī atbildīgā iestāde starojuma kontrolei.

Savukārt likuma mērķis papildināts, nosakot, ka turpmāk būs jānovērš vai jāierobežo piesārņojošu darbību radītās smakas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU