SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
29. oktobrī, 2010
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums
TĒMA: Finanses

Kredītiestāžu likumā papildinājumi Kredītu reģistra ziņu iegūšanai

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No Kredītu reģistra saņemtās ziņas trešajām personām nav izpaužamas.

Kredītiestāžu likuma grozījumi, kas stājušies spēkā 22. oktobrī, papildināti ar vairākiem jauniem nosacījumiem atsevišķiem Kredītu reģistra ziņu saņēmējiem.

22. oktobrī stājušies spēkā arī Latvijas Bankas noteikumi Nr. 62 – Kredītu reģistra noteikumi.

Kredītiestāžu likuma grozījumi attiecas uz 106.1 pantu. Šī panta trešās daļas jaunā redakcijā paredz, ka ziņu apjomu un kārtību, kādā Kredītu reģistrā esošās ziņas tiek sniegtas aizņēmējam, aizņēmēja galviniekam, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, komercsabiedrībai, kurai ir ciešas attiecības ar banku, kā arī citai Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts personai, kas nodarbojas ar patērētāja kreditēšanu, nosaka Latvijas Banka.

Ceturtajā daļā noteikts: lai segtu Kredītu reģistra uzturēšanas izdevumus, komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar banku, un Finanšu un kapitāla tirgus komisija maksā Latvijas Bankai maksu par Kredītu reģistra izmantošanu. Cita Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts persona, kas nodarbojas ar patērētāja kreditēšanu, maksā Latvijas Bankai maksu par Kredītu reģistra izmantošanu katru reizi, saņemot Kredītu reģistrā esošās ziņas, lai segtu ar to saņemšanu saistītos Kredītu reģistra uzturēšanas izdevumus. Maksas apmēru un maksāšanas kārtību nosaka Latvijas Banka.

"Maksas apmēru un maksāšanas kārtību nosaka Latvijas Banka."

Šā panta piektā daļa ir papildināta un turpmāk nosaka, ka banka vai komercsabiedrība, kurai ir ciešas attiecības ar banku, kā arī cita Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts persona, kas nodarbojas ar patērētāja kreditēšanu, nedrīkst izpaust no Kredītu reģistra saņemtās ziņas trešajām personām, izņemot to personu, par kuru ziņas saņemtas.

106.1 panta papildinājums - jaunā, septītā daļa – reglamentē Valsts ieņēmumu dienesta tiesības. Ja pirms nodokļu revīzijas (audita) uzsākšanas Valsts ieņēmumu dienestam ir pamats uzskatīt, ka fiziskās personas (rezidenta) izdevumi varētu pārsniegt ienākumus, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors, viņa vietnieks vai Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pilnvarotais struktūrvienības vadītājs vai viņa vietnieks nodokļu administrēšanā ir tiesīgs nodokļu revīzijas (audita) nepieciešamības analīzei rakstveidā pieprasīt Kredītu reģistrā esošās ziņas: šā aizņēmēja saistību veidu, sākuma datumu un beigu datumu, apjomu, atlikumu un valūtas kodu, kā arī ziņas par aizdevēju.

Latvijas Banka izsniedz Valsts ieņēmumu dienestam šādas Kredītu reģistrā esošās ziņas par attiecīgo fizisko personu (rezidentu) bez maksas rakstveidā nekavējoties, bet ne vēlāk kā 14 dienu laikā pēc Valsts ieņēmumu dienesta pieprasījuma saņemšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU