NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
03. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Veselība
4
4

"Mājas. Ziepes. Divi metri" – sargāsim sevi un citus!

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk kampaņu “Mājas. Ziepes. Divi metri”. Tās mērķis ir informēt iedzīvotājus par koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 profilaksi un piesardzības pasākumiem, kas jāievēro, lai izvairītos no infekcijas izplatīšanās.

Ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 var inficēties, tieši kontaktējoties ar saslimušu personu, kura runājot, šķaudot vai klepojot izdala infekciju, vai netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem, informē SPKC.

Tādēļ vadošie speciālisti iesaka šādus galvenos piesardzības pasākumus:

  1. palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā;
  2. mazgāt rokas ar ziepēm un darīt to bieži, rūpīgi, vismaz 20 sekundes. Īpaši svarīgi ir rokas mazgāt, atgriežoties mājās pēc sabiedrisku vietu apmeklēšanas, pēc šķaudīšanas un klepošanas, pēc kontakta ar slimniekiem vai viņu apkārtējo vidi, pēc tualetes apmeklēšanas, pirms ēšanas un citos gadījumos;
  3. ja tomēr nākas doties ārpus mājas, vienmēr ievērot divu metru distanci no citiem cilvēkiem jeb sociālo distancēšanos.

Šo vienkāršo piesardzības pasākumu ievērošana un paradumu maiņa ir būtisks solis, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību!

Zvanot uz telefona numuru 67387661, iedzīvotāji var saņemt SPKC speciālistu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar Covid-19, karantīnu, pašizolāciju, kā arī uzzināt, kur meklēt vairāk informācijas par konkrēto tēmu.

 

Labs saturs
4
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU