SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Aiga Dambe
LV portāls
21. martā, 2020
26
26

Pašizolācija pēc atgriešanās no ārvalstīm vai saskares ar Covid-19 slimnieku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Informācija atbilst MK rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" veiktajiem grozījumiem 19. martā.

Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos iedzīvotājiem, kuri atgriežas mājās no ārzemēm, obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija un jānovēro sava veselība. Pieaugot koronavīrusa izraisītās slimības izplatībai, no 18. marta īpaši piesardzības pasākumi tiek attiecināti uz visām pasaules valstīm.

Tā kā Covid-19 simptomi parādās 2–14 dienas pēc inficēšanās, ļoti svarīgi ir būt atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem, nepakļaujot citas personas inficēšanās riskam. Personām, kas atgriezušās no ārvalstīm, ir obligāts pienākums 14 dienas nodrošināt pašizolāciju dzīvesvietā. Savukārt kontaktpersonām, kurām bijusi saskare ar Covid-19 slimnieku, ir pienākums būt pieejamām saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Tiem, kam ir laboratoriski apstiprināta saslimšana, jāievēro stingra izolācija, ko drīkst pārtraukt tikai ar ārsta atļauju. Ja pirmās nepieciešamības preces nav iespējams iegādāties bez kontakta ar citiem cilvēkiem, gan Covid-19 slimnieka kontaktpersona, gan pacients var lūgt pašvaldības sociālā dienesta palīdzību.

Jāatceras, ka par ierobežojumu pārkāpšanu, kas saistīti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, var iestāties gan administratīvā atbildība, gan kriminālatbildība.

Labs saturs
26
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU