Lasīšanai: 1 minūte

Par veikalu skatloga kontrastējošo marķējumu

J
jautā:
03. augustā, 2015
Inese

Labdien! Vēlējos uzzināt, cik lielā augstumā ir jābūt nolīmētam veikala skatlogam, lai viņā neviens neieskrietu? Un kurš pants to nosaka? Paldies, gaidīšu atbildi.

A
atbild:
08. oktobrī, 2015
Būvniecības valsts kontroles birojs
Māris Demme, Kontroles departamenta direktors

To paredz Latvijas būvnormatīvs LBN 208-15 "Publiskas būves", kura 45.punkts ir šāds:

„Stiklotās norobežojošās konstrukcijas (piemēram, stikla sienas, durvis) projektē vizuāli viegli pamanāmas, tām nodrošina kontrastējošu marķējumu 0,10 m platā joslā visā stiklotās norobežojošās konstrukcijas platumā trīs augstumos no grīdas līmeņa - 1,60 m, 1,40 m un 0,35 m.

Bērnu iestādēs un iestādēs personām ar garīga rakstura traucējumiem pie stiklotajām norobežojošajām konstrukcijām ierīko aizsargrežģi līdz 1,2 m augstumam no grīdas līmeņa vai izmanto citu risinājumu, lai novērstu iespēju gūt traumas”.