Lasīšanai: 1 minūte

Lai risinātu saskarsmes tiesību noteikšanu, jāpanāk bērna atgriešana Latvijā

J
jautā:
20. maijā, 2015
liva

Kā es kā vecvecāks varu palīdzēt dēlam risināt jautājumu par saskarsmes tiesībām ar meitu, ja māte aizvedusi (nolaupījusi) uz citu valsti bez saskaņošanas ar tēvu?

A
atbild:
29. maijā, 2015
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Ja bērns no valsts ir izvests bez otra vecāka piekrišanas, pirmām kārtām jāvēršas bāriņtiesā vai tiesā, vai Tieslietu ministrijā, lai panāktu bērna atgriešanu Latvijā.

Pēc tam bērna tēvs, nevis vecvecāks var  celt tiesā prasību par saskarsmes tiesību izmantošanas kārtības ar bērnu noteikšanu.