Lasīšanai: 1 minūte

Iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšana pēc laulības šķiršanas

J
jautā:
13. maijā, 2015
gita

Esmu 2.grupas invalīde. Ja esmu šķīrusies ar vīru 2010.gadā it kā uz abpusējas vienošanās pamata un līdz ar to zaudējusi iespēju dzīvot, saglabājot iepriekšējo dzīves līmeni. Vai man ir tagad iespēja griezties tiesā ar prasību bijušajam vīram nodrošināt man agrāko dzīves līmeni, kāds man bija laulības laikā? Paldies.

A
atbild:
14. maijā, 2015
Juris Bārtulis
ģimenes tiesībās praktizējošs jurists

Jā, saskaņā ar Civillikuma 80.pantu  bijušais laulātais arī pēc laulības šķiršanas tiesā var prasīt līdzekļus no otra bijušā laulātā samērā ar viņa mantas stāvokli iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšanai. Savukārt laiku, cik ilgi šos līdzekļus var saņemt, noteic Civillikuma 81.pants.