Drošības naudas atmaksa, laužot līgumu

J
jautā:
04. martā, 2015
Marina

Labdien! Īrēju dienesta viesnīcas istabu RTU kopmītnēs. Līgumā tika minēta drošības nauda, kuru jāiemaksā un kādiem nolūkiem tā tiks izmantota. Tagad esmu atradusi sev jaunu mitekli un biju aizpildījusi iesniegumu par drošības naudas pārskaitīšanu manā kontā. Kad es vaicāju, kad tā nauda tiks ieskaitīta, tad man pateica, ka 2.nedēļu laikā no līguma laušanas brīža. Bet! Līgumā nekas tāds netika minēts, ka man būtu jāgaida tāds laiks. Vai šeit ir kāda atšķirīga situācija, ka viņiem ir tiesības noildzināt šo atmaksas laiku vai arī tomēr viņiem bija jāatmaksā man to naudu līguma laušanas dienā? Paldies!

A
atbild:
20. martā, 2015

Grūti Jums atbildēt tieši un precīzi, neredzot pašu līgumu un tajā minēto, taču divu nedēļu termiņš drošības naudas atmaksai no līguma laušanas dienas ir saprātīgs termiņš. Iesakām neaizmirst parakstīt telpu un/vai inventāra nodošanas pieņemšanas aktu, ar ko tiek konstatēts, ka Jūs visu esat nodevusi labā kārtībā, bez bojājumiem un trūkumiem, kuru esamība, iespējams, ļautu ieturēt šo drošības naudu to novēršanai.