Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Transportlīdzekļa vadītājam nav pienākums lūgt uzrādīt mājdzīvnieka dokumentus

J
jautā:
12. janvārī, 2015
Ieva

Labdien. Nesen tika publicēts jautājums par MK Nr.322 "Dzīvnieku pārvadāšanas noteikumi" 5. un 7.punkta skaidrošanu. Mans jautājums ir - vai sabiedriskā transportlīdzekļa vadītājam ir pienākums pārbaudīt mājdzīvnieku vakcinācijas apliecību jeb dzīvnieku pases esamību vai arī šo dokumentu saturošās ziņas? Paldies jau iepriekš.

A
atbild:
15. janvārī, 2015

Satiksmes ministrijā skaidro: „Ņemot vērā normatīvo aktu regulējumu, sabiedriskā transportlīdzekļa vadītājam nav pienākums lūgt uzrādīt mājdzīvnieka vakcinācijas pasi vai mājas dzīvnieka apliecību. Tomēr vadītājam vai kontroles iestādēm ir šādas tiesības, tādēļ nepieciešamie dokumenti ir jāņem līdzi, izvedot mājdzīvnieku ārpus mājām.”