Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ekonomika

Jāinteresējas pašvaldībā

J
jautā:
11. janvārī, 2015
Anita

Saskaņā ar likuma „Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 6.panta 5.daļas noteikumiem, fiziskajām personām ir garantētas tiesības nomāt zemi, ko aizņem ēkas, būves un pagalms, un vēl zemi līdz 0,5 hektāru platībā šo ēku un būvju uzturēšanai. Lūdzu izskaidrot, kādā veidā ir aprēķināms (nosākams) minētais: "zemi līdz 0,5 hektāru platībā šo ēku un būvju uzturēšanai”?

A
atbild:
16. janvārī, 2015

Valsts zemes dienestā norāda: katrā pašvaldībā ir izstrādāti teritoriju plānojumi, izdoti pašvaldības saistošie noteikumi par minimālo apbūves platību, kā arī iekšējā kārtība, kā nosakāma ēku un būvju uzturēšanai nepieciešamā platība.

Līdz ar to, lai iegūtu informāciju par kārtību, jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā.