Par studenta iespējām veikt sociālā darbinieka pienākumus

J
jautā:
09. janvārī, 2015
Helēna

Labdien. Vai persona, kas vēl apgūst 2.līmeņa profesionālo augstāko izglītību sociālā darbinieka specialitātē, var jau veikt sociālā darbinieka pienākumus?

A
atbild:
12. janvārī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls
Labklājības ministrija
Ilze Skrodele-Dubrovska, Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta direktores vietniece

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta direktores vietniece Ilze Skrodele-Dubrovska norāda: Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 41.pants (Personas, kurām ir tiesības veikt sociālo darbu) nosaka tiesības veikt sociālo darbu personām, kas ieguvušas otrā līmeņa profesionālo augstāko vai akadēmisko izglītību sociālajā darbā vai karitatīvajā sociālajā darbā.

Tas nozīmē, ka persona, kura vēl apgūst 2.līmeņa profesionālo augstāko izglītību, nav tiesīga veikt sociālo darbu.

Vienlaikus speciāliste atzīst, ka praksē mēdz būt situācijas, kad trūkst sociālo darbinieku. Piemēram, ja sociālajā dienestā, kurā nav pietiekams  sociālo darbinieku skaits, vadītājam ir jāizdara  izvēle starp tādu darbinieku, kurš studē sociālo darbu, un tādu, kuram nav šīs izglītības un kurš arī nestudē, tad, protams, labāks ir sociālā darba programmas students, jo agrāk vai vēlāk viņam šī izglītība būs. Protams, sociālā dienesta vadītājam tad arī ar to ir jārēķinās un attiecīgi jāveido amata apraksts.