TĒMA: Satiksme

Vadītājs nedrīkst lietot alkoholu līdz policijas kontrolei

J
jautā:
24. septembrī, 2014
Aivars

2012.gada pavasarī, izvairoties no CSN, nobraucu no brauktuves. Tā kā nobuksēju un ārā nebija, kas izvelk, tad lietoju alkoholu. Vakarā, kad mani savāca policija, man bija gandrīz 3 promiles un nebraucu. Kādēļ man atņēma vadītāja apliecību un mašīnu?

A
atbild:
03. oktobrī, 2014
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, tad vadītājs nedrīkst lietot alkoholu līdz policijas kontrolei vai ekspertīzes veikšanai. Pretējā gadījumā pārkāpums tiek pielīdzināts alkohola iespaidā izraisītam negadījumam, par ko atbilstoši vadītājs arī tiek sodīts.

No Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa:

„/../ 149.15pants. Transportlīdzekļu vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē

Par alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu pēc satiksmes negadījuma, kā arī pēc tam, kad transportlīdzeklis tiek apturēts pēc policijas darbinieka, robežsarga pieprasījuma, līdz pārbaudei, kas nosaka alkohola koncentrāciju asinīs vai konstatē narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmi, vai atbrīvošanai no šīs pārbaudes noteiktā kārtībā –

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam simt septiņdesmit euro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt euro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.”