TĒMA: Ģimene

Minimālais uzturlīdzekļu apmērs vienam bērnam

J
jautā:
01. martā, 2014
Andris Ziemelis

Cik liels ir uzturlīdzekļu apmērs vienam bērnam, ja minimāla alga ir 350 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet 270 eiro pēc nodokļu nomaksas?

A
atbild:
05. martā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Minimālo uzturlīdzekļu apmēru nosaka 2013.gada 15.janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr.37 „Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam”, ņemot vērā valstī noteikto minimālo mēnešalgu un bērna vecumu.

Sākot ar 2014.gada 1.janvāri, minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros (8 stundas dienā un 40 stundas nedēļā) ir 320 eiro.

Līdz ar to saskaņā ar MK noteikumu 2.punktu minimālie uzturlīdzekļi, ko katram vecākam ir pienākums nodrošināt ik mēnesi katram bērnam no viņa piedzimšanas līdz 7 gadu vecuma sasniegšanai, ir 25% no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, un tie ir 80 eiro.

Savukārt katram bērnam no 7 gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai jānodrošina uzturlīdzekļi vismaz 30% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Uz šo brīdi tie ir  96 eiro.